Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Koronawirus. Nowy namiot drive thru już stoi

16.09.2020 08:00 | 0 komentarzy | 6 933 odsłon | Ewa Solak

AKTUALIZACJA

Test na koronawirusa przy chrzanowskim szpitalu można zrobić bez wychodzenia z samochodu. Jak z nich korzystać?

0
Koronawirus. Nowy namiot drive thru już stoi
W punkcie drive thru mozna zrobic badanie na koronawirusa bez wychodzenia z auta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy szpitalu stanął nowy namiot dla samochodów, gdzie pracownicy laboratorium pobierają materiał od pacjenta przez okno w aucie.

Z bezpłatnego testu w kierunku koronawirusa w punkcie wymazowym mogą skorzystać osoby, które uzyskały elektroniczne zlecenie wykonania testów w kierunku zarażania koronawirusem, np. osoby:

· które wyjeżdżają do sanatorium

· które otrzymały zlecenie na wykonanie testu od lekarza POZ

Testy na obecność koronawirusa są bezpłatne. Ich wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Punkty pobrań czynne są we wszystkie dni tygodnia, także w soboty i niedziele, w określonych godzinach. Warto pamiętać o tym, że w punktach wymazowych obowiązuje rejestracja. Przed zgłoszeniem się do punktu należy umówić się telefonicznie. Na badanie należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. Małopolski OW NFZ od maja br. sfinansował pobranie ponad 20 tys. wymazów w punktach pobrań. Informacje na temat pracy wszystkich punktów pobrań są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Małopolskiego OW: www.nfz-krakow.pl, pacjent.gov.pl. Także dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię NFZ - 800 190 590 - osoby, które muszą wykonać test, otrzymają adresy punktów wymazowych i godziny w których mogą się do nich zgłosić - informuje Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka prasowa MO NFZ.

Mobilny punkt pobrań w Chrzanowei znajduje się nieopodal płatnego parkingu przy szpitalu (za szlabanem na wewnętrzny parking). Komercyjna cena testu to 450 zł.

Godziny otwarcia punktu:
g. 10.00 - 10.30 - pacjenci skierowani z poradni
g. 10.30 - 11.00 - sanatoria
g. 11.00 - 11.30 - badanie prywatne
g. 11.30-12.00 - osoby z kwarantanny