Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Znów śmierdziało z wysypiska. Rada osiedla interweniuje

29.05.2020 06:07 | 2 komentarze | 2 102 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Mieszkańcom chrzanowskich Kątów wysypisko w Balinie ponownie dało się we znaki. Na facebookowej grupie osiedla w tym tygodniu pojawiły się wpisy o uciążliwym smrodzie.

2
Znów śmierdziało z wysypiska. Rada osiedla interweniuje
Członkowie rady osiedla zorganizowali zdalne zebranie za pomocą aplikacji Messenger Rooms
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Narzekali mieszkańcy ulicy Ligęzów, Polnej, Górniczej, Brackiej, Chełmońskiego, Owocowej. Smród dokuczał Kątom przez trzy dni. Przewodniczący osiedla Roman Madejski zaalarmował władze gminy, związek gospodarki komunalnej. Wystąpił też do Zakładu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Balinie.

- Mieliśmy do czynienia z bardzo niekorzystnym pod kątem występowania uciążliwości zapachowej układem pogody - tłumaczy w pisemnej odpowiedzi zastępca dyrektora ZGOK Królikowski.
Najpierw opady deszczu, a potem słoneczna pogoda spowodowały intensywne parowanie. Na domiar złego zaczął wiać wiatr w kierunku miasta, który zepchnął uciążliwy zapach niżej, na osiedle.

Przedstawiciele Kątów wystąpią teraz do ZGOK o zorganizowanie w czerwcu spotkania na składowisku. Takie ustalenia zapadły wczoraj wieczorem, na pierwszym zdalnym zebraniu rady tego osiedla.
- Powinniśmy powrócić do naszych systematycznych spotkań na składowisku, wstrzymanych na jakiś czas przez pandemię - uważa Roman Madejski.
Pozostali członkowie RO Kąty byli tego samego zdania.