Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Tłumy na sesji budżetowej w Chrzanowie. Opozycja dogadała się z burmistrzem (WIDEO)

14.01.2020 16:18 | 2 komentarze | 5 874 odsłon | Łukasz Dulowski

Podczas wtorkowej sesji budżetowej opozycja wycofała zgłoszone 30 grudnia poprawki do budżetu gminy na 2020 r. Zawarła z burmistrzem specjalne porozumienie.

2
Tłumy na sesji budżetowej w Chrzanowie. Opozycja dogadała się z burmistrzem (WIDEO)
Mieszkańcy na sesji budżetowej w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

To oznacza, że zostają w całości pieniądze na modernizację skateparku na osiedlu Południe w Chrzanowie (1 mln 465 tys. zł), dokończenie budowy domu wiejskiego w Pogorzycach (2,9 mln zł), modernizację Kościelnej na os. Młodości w Chrzanowie (1 mln 115 tys. zł).

Jednocześnie burmistrz wprowadzi do budżetu: 50 tys. zł na projekt przebudowy obiektu OSP przy Śląskiej w Chrzanowie i 20 tys. zł na koncepcję budowy sali gimnastycznej i dodatkowych sal lekcyjnych w szkole w Balinie.

Robert Maciaszek zapewnił, że w grudniu 2019 r. złożył w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie wnioski o budowę brakujących chodników przy skrzyżowaniu Szpitalnej i Transportowców w Chrzanowie oraz o budowę chodnika wzdłuż ul. Sobieskiego w Płazie.

Burmistrz zadeklarował, że po uzgodnieniach z ZDW złoży wniosek o wykonanie sygnalizacji świetlnej na przejściu na Szpitalnej w Chrzanowie (pomiędzy Wschodnią i Krótką).

Budowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej na osiedlu Kąty została podzielona na trzy etapy: budowa letnich basenów, parkingu i pełnowymiarowego boiska piłkarskiego. W budżecie jest na ten cel 600 tys. zł. Prace mają się rozpocząć od budowy letnich basenów.

- Wielu ludzi zaangażowało się w proces budowy społeczeństwa obywatelskiego. To świetna lekcja demokracji - skomentował burmistrz Robert Maciaszek.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.