11.10.2019 10:40 | 0 komentarzy | 5 215 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 17:40
0

IV liga
MKS Trzebinia - LKS Jawiszowice (sobota, 12 października, godz. 11)
Trzebińscy futboliści powalczą o trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Rywalem MKS będzie LKS Jawiszowice.
Zespół ten w ostatniej kolejce, po niezwykle emocjonującym meczu przegrał u siebie ze Słomniczanką Słomniki 3-4. Goście już po 20 minutach prowadzili 3-0, ale miejscowi zdołali doprowadzić do remisu (strzelając dwa gole, grając w dziesiątkę). W doliczonym czasie gry rywale zadali jednak decydujący cios i zainkasowali pełną pulę.
Sobotni pojedynek będzie trzecim w historii starciem ligowym MKS z Jawiszowicami. Miejscowi mają z rywalem rachunki do wyrównania. W sierpniu zeszłego roku LKS wywiózł ze stadionu przy ul. Kościuszki komplet punktów.

Klasa okręgowa - Oświęcim
Victoria 1918 Jaworzno - Garbarz Zembrzyce (sobota, 12 października, godz. 15.30)
LKS Żarki - LKS Gorzów (niedziela, 13 października, godz. 15)

Klasa A - Chrzanów
Fablok Chrzanów - Ciężkowianka Jaworzno (sobota, 12 października, godz. 11)
MKS Alwernia - Zgoda Byczyna (sobota, 12 października, godz. 15.30)
Zagórzanka Zagórze - Błyskawica Myślachowice (sobota, 12 października, godz. 15.30)
Victoria Zalas - Tęcza Tenczynek (sobota, 12 października, godz. 15.30)
SPRiN Regulice - Start Kamień (niedziela, 13 października, godz. 15)
Promyk Bolęcin - Wolanka Wola Filipowska (niedziela, 13 października, godz. 15.30)
Wisełka Rozkochów - UKS Dulowa (niedziela, 13 października, godz. 15.30)

Prowadząca w tabeli Zgoda Byczyna wybierze się do Alwerni, która dostała ostatnio srogie lanie w Kamieniu. Wicelider Błyskawica Myślachowice zmierzy się z kolei w Zagórzu z przeżywającą kryzys Zagórzanką. Dobrze spisujący się ostatni Fablok Chrzanów, który pokonał ostatnio na wyjeździe Byczynę, teraz podejmie na swoim boisku Ciężkowiankę Jaworzno.
W derbach gminy Krzeszowice Victoria Zalas zmierzy się u siebie z Tęczą Tenczynek. Faworytem tego starcia są goście. Miejscowi zdobyli bowiem w tym sezonie tylko punkt. Drużyna gości przerwała ostatnio serię sześciu spotkań bez wygranej z rzędu, pokonując przed własną publicznością beniaminka z Rozkochowa.

Klasa A - Kraków
Świt Krzeszowice - Liszczanka Liszki (sobota, 12 października, godz. 16)
Piłkarze Świtu przegrali ostatnio na wyjeździe ze Sportowcem Modlniczka i stracili pozycję wicelidera drugiej grupy krakowskiej A-klasy. Krzeszowiczanie przegrywali po 50 minutach 0-3. Co prawda, zdołali potem strzelić dwa gole, ale na więcej stać ich już tego dnia nie było. W najbliższej kolejce Świt podejmie na swoim stadionie Liszczankę Liszki, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała na wyjeździe, notując dwa remisy i dwie porażki. Krzeszowicki zespół wygrał u siebie wszystkie cztery mecze (bilans bramkowy 19-2). Faworyta nietrudno więc wskazać.

Klasa B - Chrzanów
Jutrzenka Ostrężnica - Nadwiślanka Okleśna (sobota, 12 października, godz. 15.30)
Tempo Płaza - Ruch Młoszowa (sobota, 12 października, godz. 15.30)
Unia Kwaczała - Ciężkowianka II Jaworzno (sobota, 12 października, godz. 15.30)
UKS Górnik Siersza - Polonia Luszowice (sobota, 12 października, godz. 15.30)
Zryw Brodła - Korona Lgota (niedziela, 13 października, godz. 11)
Korona Mętków - Lew Olszyny (niedziela, 13 października, godz. 15.30)

Małopolska liga juniorów młodszych
MKS Trzebinia - Unia Tarnów (niedziela, 13 października, godz. 10)

III liga kobiet
Pogorzanka Pogorzyce - Górnik Wieliczka (sobota, 12 października, godz. 12)

TENIS STOŁOWY

Turniej o puchar burmistrza Trzebini (piątek, 11 października, godz. 16, Centrum Tenisa Stołowego w Trzebini przy ul. Piłsudskiego 125)
Zawody organizuje Trzebińskie Centrum Kultury oraz klub sportowy Opoka Trzebinia. Rywalizacja w dwóch kategoriach wiekowych (18-40 lat oraz powyżej 40 lat) rozpocznie się o godz. 16. Udział jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są przed rozpoczęciem turnieju.