Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mieszkańcy krzyczeli, że nie chcą smogu

02.12.2017 12:25 | 35 komentarzy | 5 187 odsłon | Marek Oratowski

Dwa antysmogowe happeningi zobaczyli chrzanowianie w sobotnie przedpołudnie. W maseczkach przez miasto przejechali rowerzyści, rozdając ulotki nawołujące do ekologicznych zachowań. Po nich z podobnymi hasłami przemaszerowali seniorzy.

35
Mieszkańcy krzyczeli, że nie chcą smogu
Rowerzyści spotkali się na Rynku, by zachęcać do ekologicznych zachowań
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Antysmogową Masę Krytyczną zorganizowali członkowie Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów.

- Nie jest nas może zbyt wielu, ale ktoś musi zacząć budzić świadomość ekologiczną mieszkańców. Przejedziemy przez miasto rozdając ulotki - powiedziała działaczka SCHC Ewa Dzierwa. Jak wszyscy miała na twarzy symboliczną maseczkę.

"W imię źle pojętej oszczędności nie trujcie siebie swoich dzieci i sąsiadów" - brzmiał fragment kolportowanego przez cyklistów apelu ekologicznego, będącego próbą zwrócenia uwagi na problem powodującej smog tzw. niskiej emisji. Przeszkadza także osobom aktywnym - rowerzystom, biegaczom.

Gdy rowerzyści rozpoczynali przejazd po mieście, z ulicy Focha wyruszyło kilkudziesięciu seniorów z UTW w Chrzanowie. Oni także mieli na twarzach maseczki. Nieśli symbolicznego smoka, rozdawali proekologiczne ulotki i robili sporo hałasu.

- Kiedyś walczyliśmy ze smokiem, teraz ze smogiem. By z nim wygrać musimy skończyć z paleniem w piecach plastikowych butelek lub starych mebli - apelował przez mikrofon jeden z uczestników happeningu Zbigniew Klatka.