Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Spacer z Ryszardem Kosowskim po Chrzanowie. Później z muzykami

09.11.2017 13:03 | 5 komentarzy | 3 782 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Rozpoczyna się seria spotkań w plenerze i zwiedzanie miasta. Przewodnikiem podczas pierwszego ze spacerów będzie burmistrz.

5
Spacer z Ryszardem Kosowskim po Chrzanowie. Później z muzykami
Ryszard Kosowski oprowadzi po swoich ulubionych miejscach w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Chodzi o to, by wskazał miejsca istotne dla siebie prywatnie - tłumaczy Krzysztof Brandys, świeżo upieczony opiekun zbytków w Chrzanowie i pomysłodawca serii spacerów śladem historii miasta.
Do kolejnego tego typu spotkania najprawdopodobniej, ze względu na aurę, dojdzie dopiero wiosną. Kilka kolejnych jest już w planie.

Krzysztof Brandys nie chce na razie wiele zdradzać, kim będą przewodnicy. Uchyla jedynie rąbka tajemnicy, że wśród gości oprowadzających znajdzie się prawdopodobnie Sztywny Pal Azji.

- „Sztywni" pokażą gdzie się spotykali, gdzie mieli próby, gdzie tworzyli czy lubili chodzić. I właśnie o to chodzi, by prelegenci, zaczynając od Ryszarda Kosowskiego, pokazali ten Chrzanów nie od strony inwestycji, ale ze swojej perspektywy - mówi Brandys, przyznając, że na pomysł wpadł przez przypadek.

- Nigdzie w Polsce o niczym podobnym nie słyszałem, więc pomyślałem, że mogłaby być to fajna rzecz - mówi. Ludzi, z którym podzielił się pomysłem, od razu utwierdzili go w przekonaniu, że to super idea.

I Spacer przez Chrzanów - Miasto oczami burmistrza - 11 listopada w godz. 14-16. Start - Rynek.