Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Chrzanowie powstaną kilometry sieci światłowodowej

09.08.2017 12:00 | 8 komentarzy | 6 552 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Ponad 9 tysięcy chrzanowskich gospodarstw domowych do końca 2018 roku znajdzie się w zasięgu szybkiego internetu. W środę przedstawiciele Orange Polska i burmistrz Chrzanowa podpisali porozumienie o współpracy.

8
W Chrzanowie powstaną kilometry sieci światłowodowej
Porozumienie o współpracy podpisali Hanna Kontkiewicz-Chachulska, kierownik programów szerokopasmowych w Orange Polska oraz burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pierwsi klienci będą mogli rozpocząć korzystanie z usług światłowodowych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Planujemy przeznaczyć na inwestycję w Chrzanowie ponad 7 mln zł - mówi Hanna Kontkiewicz-Chachulska, kierownik programów szerokopasmowych w Orange Polska.

Podpisane w środę porozumienie pozwoli przyspieszyć inwestycję. Gmina deklaruje wszelkie wsparcie, także w kwestii uzyskania przez inwestora stosownych decyzji.

- Chodzi o to, by czas oczekiwania na ich wydanie, ograniczyć do minimum - tłumaczy burmistrz Ryszard Kosowski.

Jest przekonany, że z pomocą urzędników inwestor szybciej się ze wszystkim upora.

- Planujemy, że w pierwszym kwartale 2018 roku z szybkiego internetu będzie mogło korzystać około 2 tysiące gospodarstw domowych. Zaczniemy od wysokiej zabudowy, ale docelowo prace obejmą także budynki jednorodzinne, siedziby firm i instytucji - wyjaśnia Michał Kukien, dystrykt menager w Orange Polska.
Sieć światłowodowa ma na razie powstać tylko w mieście. Nie obejmie chrzanowskich sołectw.

Więcej w kolejnym numerze „Przełom" już za tydzień