Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pijany policjant spał w samochodzie. Do dziś nie usłyszał zarzutów

08.08.2017 17:05 | 3 komentarze | 8 051 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik
Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 21:05

Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo i szuka świadków zdarzenia z 21 lipca. Na poboczu ul. Pogorskiej w Chrzanowie w aucie spał 38-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Silnik był włączony.

3
Pijany policjant spał w samochodzie. Do dziś nie usłyszał zarzutów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że patrol pojechał na miejsce po tym, jak do dyżurnego zadzwoniła zaniepokojona kobieta. To ona zauważyła peugeota i śpiącego w nim mężczyznę. Okazało się, że to policjant wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Badanie na alkomacie wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie. Na razie to, że kierował w tym stanie samochodem, to tylko przypuszczenia. Nie został zatrzymany podczas jazdy.

Chrzanowska prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Konieczne jest ustalenie okoliczności zdarzenia.

- Prosimy osoby, które 21 lipca w godzinach między 17 a 19 przejeżdżały pomiędzy osiedlem Stella a przejazdem kolejowym w kierunku Pogorzyc, z zamontowaną w pojeździe kamerą, o zgłoszenie się wraz z nośnikiem nagrania - apeluje mł. asp. Edyta Tekielak z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Prokuratura chce nagrania skopiować i wykorzystać do postępowania. Okazuje się, że to nie pierwszy raz, gdy organy ścigania interesują się 38-letnim policjantem z Jaworzna.

Więcej już w środę w najnowszym numerze „Przełomu"