Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wandal znów zniszczył tablicę smoleńską

13.07.2017 14:05 | 14 komentarzy | 8 396 odsłon | Marek Oratowski

Stojącą w chrzanowskim parku tablicę upamiętniającą 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem ktoś oblał woskiem. Dyrektor muzeum zawiadomił w czwartek policję.

14
Wandal znów zniszczył tablicę smoleńską
Policjant ogląda oblaną woskiem tablicę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tablica stanęła w parku 3 maja 2010 roku. Ufundował ją burmistrz Ryszard Kosowski. Kosztowała 2700 złotych. Już rok później została zniszczona. Granit pękł. Wszystko wskazywało na wandali, choć policja nie wykluczała także tego, że przewrócił ją wiatr. Potem po odnowieniu jeszcze kilka razy była niszczona.

W czwartek dyrektor muzeum Zbigniew Mazur zawiadomił policję, że ktoś oblał ją woskiem. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze, by zabezpieczyć ślady po wandalu.

- Materialnie nie jest to może duża szkoda, ale ale jak widać cały czas ta tablica komuś przeszkadza. W grudniu w przeddzień wprowadzenia rocznicy stanu wojennego ktoś rozbił o nią znicz. W kwietniu wandal zniszczył stojące w pobliżu drzewka katyńskie. Musieliśmy zasadzić nowe. Wszystkie policyjne postępowania były umarzane ze względu na niewykrycie sprawcy Miasto obiecało kamerę na budynku muzeum, która mogłaby posłużyć do identyfikacji wandala. Napisałem pismo do burmistrza, by w związku z zaistniałą sytuacją przyspieszyć jej montaż - skomentował Zbigniew Mazur.