Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Osoby o kuli i na wózku bez przeszkód dotrą do urzędników

03.02.2017 17:06 | 0 komentarzy | 3 201 odsłony | Marek Oratowski

Dla potrzeb niepełnosprawnych starostwo przebuduje wejście do budynku przy ulicy Grzybowskiego w Chrzanowie. Ma tam siedzibę kilka wydziałów starostwa oraz inne powiatowe instytucje.

0
Osoby o kuli i na wózku bez przeszkód dotrą do urzędników
Obecnie przed budynkiem są miejsca postojowe dla niepełnosprawnych, którzy jednak po wyjściu z pojazdu napotykają schody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budynek odwiedza mnóstwo osób. Mieszczą się tam m.in. wydział ochrony środowiska starostwa, Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie oraz rzecznik konsumentów. O ile jednak główna siedziba starostwa jest przystosowana dla osób na wózkach, o tyle przy ulicy Grzybowskiego wejście prowadzi po schodach.

Nic dziwnego, że przy okazji niedawnej kontroli inspektorzy NIK zwrócili na to uwagę. Członkowie zarządu powiatu postanowili wyjść naprzeciw niepełnosprawnym.

- Przebudowę chcemy zrealizować w pierwszym półroczu. Zleciliśmy już ogłoszenie przetargu. Po zakończeniu robót mający problem z poruszaniem bez przeszkód dostaną się do budynku - powiedział nam po czwartkowym posiedzeniu zarządu wicestarosta Krzysztof Kasperek.

Starostwo liczy na dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.