Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Chrzanowie nie połączą gimnazjum z podstawówką w zespół

06.01.2017 10:26 | 2 komentarze | 3 733 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik

Próba połączenia szkoły podstawowej nr 1 w Chrzanowie i sąsiadującego z nią gimnazjum nr 1 podzieliła nie tylko nauczycieli, ale i radnych. Na sesji niektórzy nie wiedzieli jak zagłosować. Tylko 5 osób było za. 7 zagłosowało przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu.

2
W Chrzanowie nie połączą gimnazjum z podstawówką w zespół
Zwołana na czwartek sesja dotyczyła tylko jednej uchwały
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt dotyczył zamiaru utworzenia zespołu szkół nr 4. Burmistrz Ryszard Kosowski i wiceburmistrz Tadeusz Kołacz tłumaczą, że nie proponowaliby tego rozwiązania, gdyby nie planowana od września reforma oświaty. Podstawówka znów ma być ośmioletnia, a gimnazja znikną z edukacyjnej mapy. W gminie Chrzanów samodzielne gimnazjum jest tylko jedno - to PG nr 1. Gmina zaproponowała połączenie go z pobliską podstawówką.

- Takie rozwiązanie daje równe szanse pracownikom obydwu szkół - przekonuje wiceburmistrz Tadeusz Kołacz, mając na myśli zatrudnienie.

Na tym samym stanowisku stali przedstawiciele gimnazjum. Za to pracownicy SP nr 1 byli mu przeciwni. Proponowali inne rozwiązanie. Włączenie gimnazjum do podstawówki. W takim przypadku dyrektorka szkoły podstawowej zachowałaby stanowisko. W momencie utworzenia zespołu konieczne byłoby przeprowadzenie konkursu. W czwartek rada miejska zdecydowała jednak, że kolejny zespół szkół w Chrzanowie nie powstanie.