Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Po trzy tysiące euro

03.04.2018 14:37 | 3 komentarze | 3 054 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Tyle otrzymają zwycięzcy konkursu o Polsko - Niemiecką Nagrodę Młodzież. W finale znalazła się szkoła z Chełmka.

3
Po trzy tysiące euro
Obie strony spotkały się w Niemczech. FOT. Udostępnione przez SZS-P w Chełmku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nasza szkoła znalazła się w ścisłym finale konkursu. Jego głównym celem jest zorganizowanie spotkań poświęconych zagadnieniom związanym z różnorodnością kulturową, religijną, światopoglądową i językową. Honorowy patronat nad tymi działaniami objęła minister edukacji narodowej - informuje Marek Idzik, dyrektor zespołu, przyznając, że drugą stroną projektu są partnerzy z niemieckiej instytucji pracującej od lat z młodzieżą - Villa Lampe.

Po roboczej wizycie we Wrocławiu tuż przed świętami Wielkiej Nocy Polacy i Niemcy spotkali się ponownie w Beinrode, Leinefelde - Worbis, Heilbad Heiligenstadt i Berlinie.

Po serii spotkań, rozmów i zabaw. W podsumowaniu projektu ustalono, że różnorodność kultur, poglądów, religii, zwyczajów i obyczajów jest bogactwem z którego należy umiejętnie korzystać. Przytoczony został przykład Unii Europejskiej, która tak właśnie funkcjonuje.

- Dzielmy się tym, co dobre. Poprawiajmy to, co złe. Przełamujmy stereotypy. Walczmy z ksenofobią - to projektowe przesłanie płynące z serc i umysłów młodych ludzi - relacjonuje Idzik uzupełniając, że jeśli ich projekt wygra, to po trzy tysiące euro otrzyma szkoła w Chełmku i jej niemiecki partner.