Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Policjanci i strażnik więzienny uratowali życie kierowcy

01.02.2018 13:30 | 0 komentarzy | 6 536 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Dwaj mundurowi z Komisariatu Policji w Chełmku oraz funkcjonariusz służby więziennej Zakładu Karnego w Trzebini, ocali 69-letniego mężczyznę.

0
Policjanci i strażnik więzienny uratowali życie kierowcy
Ci policjanci KP Chełmek ratowali życie kierowcy fot. KPP Oświęcim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierowca podczas jazdy samochodem doznał nagłego zatrzymania krążenia. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo.

Policjanci patrolujący rejon ulicy Krakowskiej w Chełmku zauważyli, że kierujący volkswagenem z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie o mały włos nie zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem, a następnie uderzył w drzewo.
- Funkcjonariusze błyskawicznie włączając sygnały uprzywilejowania zatrzymali radiowóz, a następnie podbiegli do pojazdu i zaczęli udzielać pierwszej pomocy kierującemu. Kiedy okazało się, że mężczyzna nie daje oznak życia, wynieśli go z pojazdu i przystąpili do resuscytacji. Na miejscu zdarzenia zatrzymał się również, będący w czasie wolnym od służby, funkcjonariusz służby więziennej Zakładu Karnego w Trzebini, który na zmianę z policjantami prowadził resuscytację - informuje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji.

Kierowca dwukrotnie odzyskiwał oddech, po czym ponownie go tracił, więc funkcjonariusze prowadzili resuscytacje do przyjazdu pogotowia.

Ratownicy medyczni przejęli 69-latka, który w stanie ciężkim został przewieziony na oddział intensywnej opieki medycznej na dalsze leczenie.

Za profesjonalnie przeprowadzoną akcję ratowania życia mężczyzny, który doznał nagłego zatrzymania krążenia, funkcjonariusze st. sierż. Marcin Sękala, st. post. Artur Laszczak oraz Maciej Mordarski - funkcjonariusz służby więziennej, otrzymali podziękowania od kierownika oświęcimskiego pogotowia ratunkowego.