Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

373 miliony złotych na przebudowę torów z Trzebini do Oświęcimia

03.08.2017 14:33 | 6 komentarzy | 5 862 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Tyle zaproponowała firma ZUE SA z Krakowa i to jej ofertę uznały za najkorzystniejszą PKP Polskie Linie Kolejowe. Prace na tym odcinku linii nr 93 powinny się rozpocząć w 2019 roku.

6
373 miliony złotych na przebudowę torów z Trzebini do Oświęcimia
Po wymianie torów pociągi będą mogły jechać szybciej niż dziś. Fot. Eliza Jarguz-Banasik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na przetarg wpłynęło 6 ofert. Dotyczyły nie tylko wykonania robót, ale także opracowania dokumentacji projektowej.

- Najkorzystniejszą złożyła firma ZUE SA za cenę blisko 373 mln zł brutto. Umowa zostanie zawarta po zakończeniu procedury przetargowej. Jej podpisanie planujemy na koniec października tego roku - mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK.

Inwestycja jest planowana na lata 2019-2021. To część większego projektu, dotyczącego prac na linii kolejowej nr 93 Trzebinia-Zebrzydowice, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość całości to około 550 mln zł.

- Między Trzebinią a Oświęcimiem prace obejmą m.in. kompleksową wymianę 20 km torów. Przebudowane lub wyremontowane zostaną obiekty inżynieryjne w tym 21 wiaduktów w Trzebini, Chrzanowie, Chełmku i Oświęcimiu - wyjaśnia Dorota Szalacha.

W lipcu PLK ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych na odcinku Oświęcim-Czechowice Dziedzice. Szacunkowy koszt to 219 mln zł netto.