Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

13.07.2017 20:24 | 1 komentarz | 7 613 odsłon | Marek Oratowski

Festiwal ETNOmania w Wygiełzowie na pewno przyciągnie miłośników rękodzieła. Szukający dobrej lektury i zabawy mogą uczestniczyć w Chełmku w imprezie podsumowującej projekt dla czytelników.

1
Propozycje na weekend
W Etnomanii w skansenie w Wygiełzowie uczestniczą wystawcy z całego regionu fot. Tadeusz Jachnicki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 14 lipca

Park Rodzinny w Chełmku
godz. 10 - Warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia realizowane są w ramach programu "Sztuka w przestrzeni - przestrzeń sztuki".

Niedziela, 16 lipca
Skansen w Wygiełzowie

Na Festiwalu ETNOmania można będzie zobaczyć, poznać i zakupić ręcznie wykonane przedmioty na stoiskach blisko 120 wystawców rzemiosła, uczestniczyć w ponad 50 warsztatach i pokazach (w tym pokazie mody) i posłuchać folkowej muzyki. Organizatorzy przygotowali też animacje i zabawy dla dzieci. Wszyscy chętni mogą posmakować kuchni regionalnej, tradycyjnej i wegetariańskiej. Impreza jest organizowana od siedmiu lat i ma już grono stałych bywalców.

Program Festiwalu

godz. 11 - Otwarcie Festiwalu
godz. 11.30 - O dawnym bajaniu i dziecięcych harcach - Żywe Muzeum Słowiańszczyzny (mała scena)
godz. 12.30 - Koncert zespołu Janki (mała scena)
godz. 13.30 - "Ptasie wesele" - podróż muzyczno-etnograficzna dla dzieci (mała scena)
godz. 14.30 - Warsztaty muzyczno-etnograficzne dla dorosłych (mała scena)
godz. 15.30 - Pokaz ETNOmody (scena amfiteatru)
godz. 16.30 - Koncert i tańce z Kapelą Fedaków (mała scena)
godz. 18 - Koncert Kapeli Hanki Wójciak (scena amfiteatru)

Od godz. 12 do 18 organizatorzy zapraszają na całodzienne, otwarte warsztaty i pokazy rzemiosła, prowadzone przez twórców ze Szlaku Rzemiosła Małopolski: bibułkarstwa, garncarstwa, hafciarstwa, koronkarstwa, kowalstwa, łyżkarstwa, przędzenia wełny, pszczelarstwa, rzeźby, tkactwa, wicia wianków, wikliniarstwa, wyrobów z drewna, zabawek ludowych i zielarstwa.

MOKSiR Chełmek
godz. 18 - Zakończenie projektu "Oczytany Chełmek - wspólnie w stronę książki". W programie: animacje dla dzieci, pokaz szczudlarzy oraz koncert piosenek Anny Jantar w wykonaniu Anny Żebrowskiej.

Pałac Vauxhall w Krzeszowicach
godz. 11 - Wernisaż wystawy malarskiej "Impresje z Tenczynka i okolic" z udziałem dziecięcej grupy malarskiej "Mały Picasso" oraz dorosłych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Ogrodowym "Tenczyńskie Skałki". Wystawa inauguruje jubileusz 30-lecia powstania Ogrodu Działowego.