Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Organizatorzy nie spodziewali się, że przyjedzie aż tylu rowerzystów (WIDEO)

29.04.2018 16:20 | 2 komentarze | 6 932 odsłon | Marek Oratowski

W I Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Babicach uczestniczyło w niedzielę 325 osób. Dominowali miejscowi miłośnicy dwóch kółek, ale w długiej stawce pedałowali także m.in. mieszkańcy Olkusza, Jaworzna i Bielska-Białej.

2
Organizatorzy nie spodziewali się, że przyjedzie aż tylu rowerzystów (WIDEO)
Rowerzyści wyjeżdżąją z Babic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Frekwencja zaskoczyła organizatorów, bo dla tych, którzy zapisywali się tuż przed imprezą zabrakło już kart zgłoszeń. Wszyscy jednak pokonali 18-kilometrową trasę, prowadzącą przez Rozkochów i wały wiślane do Mętkowa. Tam panie z miejscowego KGW serwowały ciasto i grochówkę.

Najstarszym cyklistą okazał się 82-teni Henryk Lelito z Mętkowa. Jeździ na rowerze turystycznie razem z grupą podobnych zapaleńców z Przeciszowa.

- Taką frekwencję zawdzięczamy dobrej pogodzie i dobrej reklamie imprezy. Chciałem też podziękować Stowarzyszeniu Chrzanowskich Cyklistów, pomagającym nam w organizacji - stwierdził wójt Babic Radosław Warzecha, który debiutował w rajdzie rowerowym. Trasę przejechał z rodziną.

Wśród uczestników organizatorzy rozlosowali upominki. Jedną z nagród otrzymała familia, która rozwiążała krzyżówkę tematycznie związaną z imprezą.
Na liście startowej znaleźli się nawet cykliści z Bielska-Białej.

- W tych okolicach mamy rodzinę, od której dowiedzielismy się o rajdzie - powiedział nam Szymon Wojtyła, któremu towarzyszyła żona i dwójka dzieci. Najmłodsze jechało w przyczepce rowerowej.
Już 1 maja rowerzystów czekają rajdy w Płokach i Libiążu.