Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

W Babicach chcą kolejną obwodnicę

18.12.2017 10:26 | 5 komentarzy | 6 384 odsłon | Michał Koryczan

W przyszłym roku ma być gotowa dokumentacja budowy nowej szosy w babickiej gminie.

5
W Babicach chcą kolejną obwodnicę
Wójt Radosław Warzecha prezentuje koncepcję budowy obwodnicy Jankowic i Olszyn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jesienią przyszłego roku będzie można przejechać południową obwodnicą Babic i Wygiełzowa. W podobnym terminie ma zostać oddane obejście Podolsza (do mostu na Wiśle w Jankowicach).

Inwestycje te nie rozwiążą jednak do końca problemu komunikacyjnego. Chodzi o odcinek drogi wojewódzkiej nr 781 w Jankowicach i Olszynach. Mieszkańcy obu wsi domagają się więc budowy alternatywnej szosy.

- Popołudniami, gdy ludzie wracają z pracy, dzieci idące ze szkoły mają problem, żeby przejść przez jezdnię. Najgorzej jest jednak w weekendy, gdy mnóstwo osób wyjeżdżą w góry i do Energylandii w Zatorze. Na drodze tworzą się kilkukilometrowe korki - mówi Ewa Kozak, sołtys Jankowic.

Gmina przygotowała już trzywariantową koncepcję. W przyszłym roku ma być gotowa pełna dokumentacja.

- Im będzie lepiej przygotowana, tym większe szanse, że obwodnica Jankowic i Olszyn zostanie przez województwo wpisana do planu inwestycyjnego i zostanie zrealizowana nawet w latach 2020-2021 - mówi Radosław Warzecha, wójt Babic.

Niewykluczone, że w ramach tej inwestycji (ma kosztować 12 mln zł) wytyczona zostanie także - jak chcieliby cykliści - droga dla rowerów.