Nie masz konta? Zarejestruj się

Artykuły sponsorowane

Małopolska. Kultura wrażliwa

16.11.2017 12:50 | 0 komentarzy | 1 207 odsłona | Małopolska

Artykuł sponsorowany

Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Dyrektor Centrum Sztuki Mościce Agnieszka Kawa zapraszają do udziału w spotkaniu Małopolska. Kultura wrażliwa - forum ludzi kultury, które odbędzie się 28 listopada 2017 roku, w godz. 9.00-17.00 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

0
Małopolska. Kultura wrażliwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Małopolska. Kultura wrażliwa to projekt, którego celem jest stopniowa zmiana małopolskich instytucji kultury w miejsca coraz bardziej otwarte i przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt został zainicjowany w 2016 roku przez samorząd województwa małopolskiego i obejmuje szkolenia, spotkania, wymianę doświadczeń oraz zmiany infrastrukturalne.

Małopolska. Kultura wrażliwa - forum ludzi kultury to wyjątkowa okazja do poszerzenia kompetencji w zakresie dostępności instytucji dla osób z niepełnosprawnościami słuchu i wzroku. Czy wiesz, że to właśnie Twoja instytucja może zmienić świat osób z niepełnosprawnościami? Uczestnictwo w kulturze nie powinno być przywilejem, tylko prawem. I naszym wspólnym obowiązkiem jest uczynić wszystko, żeby dostęp do niej mieli wszyscy, na tych samych zasadach.

Widzimy różne potrzeby. Dołączcie do nas.

Zapraszamy do udziału w forum ludzi kultury pracowników domów i ośrodków kultury, bibliotek, muzeów, teatrów i wszystkich tych, którzy czują, że współtworzą lokalną kulturę. Wierzymy, że - poza działaniem instytucjonalnym i zmianami systemowymi - to właśnie pracownicy, ich wiedza, doświadczenie i wrażliwość, pozwolą nam wspólnie wykreować nowy kulturalny świat dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

Projekt jest finansowany z budżetu województwa małopolskiego. Funkcję koordynatora pełni Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM, a bezpośrednim realizatorem jest Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

Więcej informacji, program oraz zapisy na www. bit.ly/kultura-wrazliwa

Artykuł sponsorowany