Nie masz konta? Zarejestruj się

Artykuły sponsorowane

Małopolska kontroluje smak w Chrzanowie

05.09.2017 16:19 | 0 komentarzy | 1 849 odsłona | Małopolski Festiwal Smaku

Artykuł sponsorowany

 

Tęsknota do dawnych smaków stała się inspiracją dla tegorocznej odsłony Małopolskiego Festiwalu Smaku pod hasłem „Smak Kontrolowany”. Wyśmienite dania przygotowane na podstawie tradycyjnych receptur, regionalne smakołyki wprost od małopolskich producentów, pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, zabawy, konkursy z nagrodami, kino plenerowe – te i wiele innych atrakcji czeka w najbliższą sobotę na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie.

0
Małopolska kontroluje smak w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wydarzenie w Chrzanowie zorganizowane w stylu retro to sentymentalna podróż do czasów PRL-u czyli niepowtarzalna okazja by przywołać obrazy i smaki dzieciństwa, a tym nieco młodszym przybliżyć klimat czasów młodości ich rodziców i dziadków.

- Małopolska to nie tylko wspaniała historia i kultura, ale przede wszystkim ogromne dziedzictwo kulinarne, dlatego cieszę się, że Małopolski Festiwal Smaku wpisał się już na stałe w kalendarz wojewódzkich wydarzeń. Będzie nie tylko smacznie, ale też ciekawie - młodsze pokolenie zobaczy np. jak kiedyś spędzało się wolny czas na podwórku, gdy nie było smartfonów i tabletów - mówi Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego.

Już od południa na uczestników festiwalu będzie czekać strefa food trucków ze specjałami regionalnej kuchni, grill serwujący potrawy z lokalnych mięs i wędlin oraz kawiarenka retro w przyczepie campingowej z bogatą ofertą deserów i lemoniad przygotowanych na bazie wód mineralnych z małopolskich źródeł. Smakowite dania według tradycyjnych przepisów przygotują dwaj znani i utalentowani kucharze: Michał Henzel i Rafał Jurkiewicz. Nad całością kulinarnych przygotowań będzie czuwał Jacek Szklarek - ekspert żywieniowy i założyciel polskiego Slow Foodu.

Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli zaopatrzyć się w pyszne miody, świeże wędliny, chrupiące pieczywo, świeżo tłoczone soki i wiele innych małopolskich specjałów. Nie zabraknie także atrakcji dla tych bardziej aktywnych, którzy nadmiar swojej energii będę mogli zamienić w pyszny
i zdrowy koktajl stworzony przy pomocy blenderbike'a. O dobrą zabawę i zdrową rywalizację na festiwalu zadba blogerka kulinarna - autorka bloga „Ostra na słodko", znana z polskiej edycji Master Chefa Sylwia Ładyga. Zaangażują uczestników do wspólnej zabawy, poprowadzą konkursy kulinarne i pokazy gotowania. Każdy, kto odwiedzi festiwal będzie mógł wziąć udział w rodzinnym karaoke oraz quizach z atrakcyjnymi nagrodami.

Dzieci także nie będą się nudzić. W specjalnej strefie zabaw poznają gry, w które bawili się ich rodzice, m.in. zagrają w klasy, w gumę, zakręcą hula-hop, porysują po prawdziwej szkolnej, kredowej tablicy i obejrzą kultowe polskie kreskówki.

Pozytywne emocje i wrażenia będzie można uwiecznić na zdjęciach z fotobudki, a na wszystkich spragnionych chwili wytchnienia i relaksu będą czekać hamaki, leżaki i huśtawki.

Ok. 19.30 zaplanowano specjalny pokaz plenerowy kultowej polskiej komedii Romana Załuskiego pt. „Wyjście awaryjne".

Kolejne wydarzenia z cyklu Małopolski Festiwal Smaku - Smak Kontrolowany odbędą się:
17 września w Tarnowie
24 września w Krakowie
1 października w Nowym Targu

Artykuł sponsorowany