Nie masz konta? Zarejestruj się

Artykuły sponsorowane

(Eko)edukacja od przedszkola do seniora

29.08.2017 14:07 | 0 komentarzy | 894 odsłony | Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna”

Artykuł sponsorowany

Imprezy plenerowe, warsztaty kreatywne, konkursy, gra miejska, szkolenia w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz na Uniwersytecie III Wieku. Do tego bezpłatne komiksy i książki o tematyce ekologicznej. Na takie atrakcje mogą liczyć mieszkańcy Chrzanowa, Libiąża i Trzebini, bo właśnie rozpoczęła się realizacja projektu „(Eko)edukacja od przedszkola do seniora". Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna" na realizację tego projektu otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie niemal 57 tysięcy złotych.

 

0
(Eko)edukacja od przedszkola do seniora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kampania, która jest realizowana we współpracy z Rejonowym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Chrzanowie ma zwiększyć świadomość ekologiczną mieszkańców i pomóc w kształtowaniu ekologicznych postaw, pokazać dobre praktyki w postępowaniu z odpadami czy zasady racjonalnego gospodarowania wodą. A wszystko to w ramach dobrej zabawy, do której lider projektu - Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna" - zaprasza wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku.

- Poszczególne elementy kampanii są na tyle różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Edukacja poprzez kreatywną zabawę to najlepszy sposób dotarcia zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do osób starszych. Za taką luźną formą stoi jednak ważny cel: kształtowanie proekologicznych postaw - podkreśla Przemysław Deda, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna".

Kreatywne działania promujące ekologię będą realizowane m.in. podczas różnego rodzaju imprez plenerowych na terenie trzech gmin - np. podczas warsztatów twórczego wykorzystania odpadów do produkcji biżuterii, ekonotesów czy breloków. Nie zabraknie też konkursów, w których będzie można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu gospodarki odpadami. Każdą imprezę ma poprzedzić gra miejska z atrakcyjnymi nagrodami.

Bardzo ważnym elementem kampanii będą zajęcia w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach - łącznie zaplanowano aż 159 prelekcji. Zajęcia poprowadzą wyłonieni i przeszkoleni w ramach kampanii eko-edukatorzy.

Na swoje warsztaty będą mogli liczyć również studenci Uniwersytetu III Wieku. Podczas zajęć pod hasłem po hasłem „Wieczna młodość" zadaniem uczestników będzie tchnięcie nowego życia w stare, z pozoru niepotrzebne przedmioty. Z kolei w okresie Świąt Bożego Narodzenia mają odbyć się warsztaty kreatywnego i powtórnego wykorzystania odpadów do produkcji świątecznych ozdób, kartek i upominków.

W ramach projektu zostaną również przygotowane cztery publikacje: komiks poruszający temat gospodarki wodnej i gospodarki odpadami, którego akcja umiejscowiona zostanie na terenie działalności ZMGK, książka dla dzieci zawierająca łamigłówki, zagadki i zadania, poradnik dla dorosłych oraz publikacja „Dymski kontra dymony", która porusza problem niskiej emisji i spalania odpadów w domowych piecach.

Aktualne informacje dotyczące projektu, m.in. zapowiedzi nadchodzących wydarzeń oraz relacje można zaleźć na facebookowym profilu Związku.

Artykuł sponsorowany