Nie masz konta? Zarejestruj się

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu palenia drewnem w kominkach?

Rozpoczęta: 13 marca 2019 o 11:40

Ankieta powiązana z Czy zakazać palenia drewnem w kominku?

Tak 10.46% (150 głosów)
Nie 87.17% (1250 głosów)
Nie mam zdania 2.37% (34 głosy)

Łącznie głosów: 1434.

Komentarze

zapoznaj się z Regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].

Tych pól nie wypełniaj:

19 komentarzy

Podpisz się___ 18.03.2019 22:59 zgłoś nadużycie

Pompę ciepła ma już każdy w domu i jest to lodówka, zasada działania taka sama. Do tego pompa nie musi być głębinowa. Do tego możesz ją zasilać panelami, rozumie że w jaskini byłby problem takie coś założyć:) A co drucików to myślałem że sobie wtykasz antenkę, żeby mieć kontakt z bazą:) A SMOG to jest idealny biznes do robienia hajsu na Januszach. Napi#$%@lą jakiegoś badziewia z Chin a Ci to łykają jak pelikany, panele tu jakiś wiatrak na działkę do tego jeszcze kable wymieni na nisko oporowe... Tak rewelacja:)

VitekSprytek 15.03.2019 15:01 zgłoś nadużycie

Podpisz się_... no właśnie, ta FANTAZJA! Po co przytaczasz tego typu informację, czy w tym temacie to coś wnosi? -raczej nie. Pompę ciepła zainstaluje sobie ten, kto ma na to możliwości techniczne i finansowe. Taka pompa także potrzebuje zasilania sieciowego, nie wystarczy wetknąć sobie drucik w tyłek...

Podpisz się___ 14.03.2019 23:52 zgłoś nadużycie

Tutaj wyliczyli że człowiek produkuje 27 wat na dobę https://www.focus.pl/artykul/czy-czlowiek-moze-byc-zrodlem-pradu-elektrycznego Czyli jeśli by zrobić na zimę kombinezon z setkami milinów tranzystorów. Sami bylibyśmy w stanie się ogrzać:) A grzanie "druta" czy tam jakiś inny IR jest śmieszne jak na 2019 lepiej sobie założyć pompę ciepła:)

Podpisz się___ 14.03.2019 23:31 zgłoś nadużycie

A czy już zakazano palenie węglem? Bo Fantazja fantazja, fantazja jest najlepsza. Tak można to skomentować. Tak naprawdę to drewno lub też bio-masy to jedyna alternatywa na ogrzewanie:) Przecież wystarczy obsiać lub też obsadzić lokalne ugory krzakami jednorocznymi i przerabiać je na bio-masy. A kominek wystarczy mieć z dolotem lub też trzeba i nawet wilgotne drewno ładnie się dopali, bo holzgas zacznie się wytwarzać. I nie potrzeba gazu z USA, węgla z kopalni i prądu z elektrowni wystarczy prosty piec z komorami spalania i mamy alternatywę na lata, Ale nie "kupimy se drona i będziemy latać" hajs z mandatów będzie się zgadzał:)

VitekSprytek 14.03.2019 23:29 zgłoś nadużycie

Jestem zwolennikiem ogrzewania prądem. Jest bezpieczny, łatwy do dostarczenia i przetworzenia na ciepło. Oczywiście system nie jest przygotowany na tak duży pobór mocy i należało zacząć od tego. Polityka rządu dot. czystej energii jest jakaś poroniona. To taki ciemnogród. Dlaczego domy nie ocieplone, lub mające jakieś braki nie dostają dotacji na solary? -przecież ludzie w nich mieszkający także potrzebują ciepła i żeby go pozyskać będą musieli spalić więcej węgla. Dlaczego montaż solarów na dachu budynku i poza nim jest obciążony różnymi stawkami VAT? - nie każdy ma dach nadający się na taką inwestycję. W tym kraju wszystko robi się od dupiatej strony. Zamiast zaoferować ludziom tani prąd i zachęcić tym do wygodnego ogrzewania, to wprowadza się zakazy. Przecież każdy potrafi policzyć co się opłaca, a już nie widzę takiego, który co rok lubi bujać się z dostawą węgla, jego magazynowaniem i kłopotliwym dokładaniem do pieca. O syfiatym bujaniu się z popiołem to nawet nie ma co pisać. Moim zdaniem drewno nie jest takie złe. Gdyby traktować je jako dodatek do ogrzewania elektrycznego, to nie byłoby problemu. Jest tyle nieużytków z wypalaną trawą, które właściciele mogliby obsadzić drzewami przeznaczonymi na opał, ale w tym kraju tak się nie da. Zanim drzewo zostałoby ścięte, to wytworzyłoby sporo tlenu... Skończy się tak, że ludzie jak dawniej będą mieszkać w jednej izbie ze zwierzętami - będzie cieplej.

stary zgred 14.03.2019 16:47 zgłoś nadużycie

To nie jest choroba, to odwracanie uwagi od własnej bezsilności. Delikatnie mówiąc. Ze strachu, w panice najłatwiej się "zabija" kogo bądź. Byle zabić.

absolutny 14.03.2019 16:27 zgłoś nadużycie

Hahahahaha. Niedługo będziemy palić własnymi pierdami hahaha. Oni są chorzy. Nawet Niemcy i Austriacy mają kominki i palą w nich aż miło, ale nam zakazać wszystkiego. Czy kiedyś ktoś w tym kraju zacznie w końcu myśleć ???

MarcinKajkowski 14.03.2019 13:59 zgłoś nadużycie

i to jest właśnie indolencja, nikt nie zwraca uwagi na fatalną komunikację zbiorową której braki są uzupełniane indywidualnie przez samochody które stoją w korkach i kopcą

Space99 13.03.2019 20:30 zgłoś nadużycie

Niech się zajmą lepiej kopcącymi ludzmi. Jeden dom potrafi zakopcić całą wieś. Ogólnie to mam gdzieś co z tymi ludzmi zrobią ale chciałbym nie wyłączać wentylacji wieczorami i nie uciekać z podwórka bo węgiel w kostkach wypada z okolicznych kominów a właściciele udają bogatych w suwach i odpierniczonych domach. Tacy krótkowzroczni egoiści...

jakur 13.03.2019 20:27 zgłoś nadużycie

Zdjęcie pochodzi z: https://pixabay.com/pl/images/search/kominek/

jendrek 13.03.2019 20:12 zgłoś nadużycie

Wygląda mi to na lokal gastronomiczny albo na klub. Tylko te dwie wersalki ze stolikiem to chyba dla ekstra gości...

jendrek 13.03.2019 20:07 zgłoś nadużycie

Panie Tadeuszu - gdzie i u kogo jest taki ładny kominek? Muszę przyznać, że pierwsza klasa. Ten zestaw kielichów do wina i nie tylko, to niezły pomysł. Pewnie wino w piwniczce. Typuję: na Podhalu (Zakopane?) albo Słowacja. E tam, przejmować się jakimiś bzdurnymi zakazami, mając taki kominek.

stary zgred 13.03.2019 19:43 zgłoś nadużycie

Widzę, że sytuacja jest rozwojowa, a władza rozkręca się. .Następnym krokiem będzie niewątpliwie zakaz puszczania bąków. Z tego co mnie wiadomo, najbardziej rakotwórcze są spaliny, dym i pyły, gdy paliwo jest wilgotne, niskokaloryczne i spalane w instalacji o niewielkim ciągu. Typowym przykładem jest więc ognisko, w którym spala się resztki ogrodowe, zeszłoroczne liście albo piecze ziemniaki lub grill itp. Tego w pierwszym porywie zakazano ale następnie się wycofano. Ciekawa niekonsekwencja władzy. A z paleniem i zakazami urzędowymi, na które w Polsce zapanowała moda? Miasto o nazwie "Wiedeń" (podobno duże i podobno bogate) czy miasto o nawie "Paryż" (tak samo) deklarują "w temacie", że na sprawy ochrony powietrza od lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy to wzięły się za ten problem do dziś, wydały kilkadziesiąt miliardów dolarów każde. Podobno do dziś są w nich domy ogrzewane węglem czy drewnem i do dziś, wiedząc o tym, nie wydały formalnego zakazu palenia. Wychodzi na to, że rządzą nimi półgłówki. Ewentualnie, że rządzą nimi ludzie, którzy zdają sobie sprawę, że hasło "maszeruj albo giń" jest dobre w filmach o Legii Cudzoziemskiej i to w filmach, a nie w życiu. Nie jak nasi eko-terroryści, chłopcy piarowcy, którym rozum odebrały słupki chwilowego poparcia.

tito 13.03.2019 19:26 zgłoś nadużycie

Węgiel nie, drewno nie- pozostanie "czysta" energia ( z węgla) lub ogrzewanie gazem. W nowych domach to ma sens, co do tych starszych, nawet po termomodernizacji, raczej sensu nie ma. Obawiam się, że zaraz po zakazaniu węgla i drewna opłaty za gaz b. wzrosną i za energię elektryczną też.

rafik86 13.03.2019 18:44 zgłoś nadużycie

Wystarczy ścigać tych co pala śmieciami niech się odwala od pozostałych

K T O S 13.03.2019 18:38 zgłoś nadużycie

nawet jeśli wam się marzy ogrzewanie prądem to wbijcie sobie do głowy to że linie przesyłowe tego nie wytrzymają jak każdy będzie ogrzewał czy klimatyzował się w swoim domku może do tego ładował swój elektryczny samochód, po za tym jeśli przyjdzie konkretna zima i wyłączą prąd to może zaczniecie ratować się gazem dopóki go nie zakręcą a wtedy przed marznięciem uchroni was grupa ekologów czy alarm antysmogowy albo urzędaski? powodzenia i nie dajmy się zwariować

Zakręcona222 13.03.2019 17:24 zgłoś nadużycie

Voltar . Trafiłeś w samo sedno ! !!

voltar 13.03.2019 17:03 zgłoś nadużycie

A prąd bedziemy mieć z pedałowania . Maryjan Cebula bedzie prowadzić peleton.

Maryjan Cebula 13.03.2019 16:50 zgłoś nadużycie

Ja jestem za tym aby zakazać palenia drewnem także i w kominkach. Po pierwsze ludzie nie będą już chodzić do lasu i ścinać drzewa gdzie popadnie, bo ich i tak nie spalom w domu, a papieru raczej nikt prywatnie nie robi. W miejscu gdzie był kominek można zamątować grzałki elektryczne i dalej można grzać prawie darmo i bez tego wstretnego smogu. Jestem za tym aby każdemu zamurować komin, bo to jedno z narzędzi do niszczenia środowiska. Grzanie prądem nie wymaga komina. Jestem za likwidacją składów opałów, bo negatywnie wpływają na potencjalnego Kowalskiego którego kuszą tanim zatruwajacym opałem. Nasze środowisko może uratować tylko nasz tani prąd z którego można czerpać tanią energię. Średnią cena ogrzania prądem domku około 120m2 pradęm wynosi około 2500zł miesięcznie, czy to dużo w tych czasach kiedy mamy rozkwit Socialu.