Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Peleton Tour de Pologne znów przejedzie przez ziemię chrzanowską

16.05.2017 13:30 | 2 komentarze | 7 890 odsłon | Marek Oratowski

Czesław Lang ogłosił trasę największego wyścigu kolarskiego w kraju. Gwiazdy z całego świata będą ścigały się m.in. w Chrzanowie i Alwerni, gdzie powalczą o premię górską.

2
Peleton Tour de Pologne znów przejedzie przez ziemię chrzanowską
Podczas ubiegłorocznego wyścigu kolarze przejeżdżali przez centrum Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

74. Tour de Pologne rozpocznie się w Krakowie 29 lipca, a zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej 4 sierpnia. W sumie zawodnicy mają do przejechania 1150 km. Trzy etapy są płaskie, dwa górskie i dwa pagórkowate.

Ściganie w sobotę, 29 lipca, zainauguruje etap dla sprinterów (137 km), ze startem i metą w Krakowie. Uczestnicy przyjadą od strony Wadowic i pojawią się w Jankowicach, Olszynach i Babicach. W Alwerni kolarze mają walczyć o pierwsze punkty w klasyfikacji górskiej. Przez Brodła i Kaszów wrócą pod Wawel. Natomiast zaplanowany na 31 lipca trzeci etap rozpocznie się w Jaworznie, gdzie także nie zabraknie zapewne kibiców TdP z naszego regionu. Peleton będzie miał w tym dniu do pokonania 161 km, z metą w Szczyrku. Po drodze zawita do Chełmka.  Dzień później, czyli 1 sierpnia na etapie z Zabrza do Zawiercia wyścigowa kwalakada zagości w Libiążu, Chrzanowie i Trzebini.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kolarze przejeżdżali już przez Trzebinię, a dwa lata temu m.in. przez Chrzanów i Babice.