Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Ćwiczenia. Uchodźcy mieli wypadek

01.04.2017 19:50 | 1 komentarz | 5 433 odsłon | Łukasz Dulowski
Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 10:01

W sobotę samochód dostawczy, którym podróżowało kilkanaście osób różnych narodowości, zgniecionych jak sardynki w puszce, zderzył się z dwiema osobówkami. W sumie było prawie trzydziestu rannych.

1
Ćwiczenia. Uchodźcy mieli wypadek
Ranni podróżujący samochodem dostawczym. W roli statystów druhowie z OSP oraz harcerze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W manewrach strażackich w gminie Alwernia uczestniczyło około 300 osób - strażaków, pracowników pogotowia ratunkowego i policjantów. Pierwsze zdarzenie zaaranżowano na parkingu leśnym, nieopodal zalewu Skowronek.

Samochód dostawczy z kilkunastoma ludźmi w środku leżał na boku. Uderzyły w niego dwie osobówki. Wszystko wyglądało bardzo realistycznie. W rannych wcielili się młodzi druhowie z różnych OSP oraz harcerze. Mieli zakrwawione twarze, niektórzy ucięte ręce. Charakteryzacja robiła wrażenie. Do tego wrzaski i płacz, jakby wszystko działo się naprawdę. Chodziło bowiem o ocenę skutecznego działania służb ratowniczych.

- Takie manewry są raz w roku. Chodzi o doskonalenie naszych umiejętności - podkreśla Grzegorz Michalczyk, koordynator manewrów z OSP Chrzanów.

Kolejne ćwiczenia, w innych miejscach gminy, dotyczyły m.in. ratowania osoby uwięzionej na skalnej półce, ludzi niemogących ewakuować się z łódki na wodzie oraz poszkodowanych w pożarze domu.