Nie masz konta? Zarejestruj się

Praca, biznes, edukacja

CHRZANÓW. Bank Spółdzielczy wciąż przynosi zyski

11.03.2014 21:43 | 0 komentarzy | 3 995 odsłony | red
Na zebraniu Banku Spółdzielczego w Chrzanowie członkowie usłyszeli, że zysk brutto za ubiegły rok wyniósł 945 tys. zł. Z tej kwoty prawie 150 tysięcy udziałowcy dostaną w formie dywidendy.
0
CHRZANÓW. Bank Spółdzielczy wciąż przynosi zyski
Prezes banku Zdzisław Wołos omówił jego wyniki finansowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na zebraniu Banku Spółdzielczego w Chrzanowie członkowie usłyszeli, że zysk brutto za ubiegły rok wyniósł 945 tys. zł. Z tej kwoty prawie 150 tysięcy udziałowcy dostaną w formie dywidendy.

Prezes banku Zdzisław Wołos podkreślił, że ubiegły rok był trudny dla całego sektora finansowego.

- Rosnąca konkurencja, mniejsza marża i kłopoty jednego z naszych dużych klientów sprawiły, że wypracowaliśmy zysk o 700 tysięcy mniejszy niż w 2012 roku. Mimo wszystko to dobry wynik, bo rozwinęliśmy działalność depozytową, jak i kredytową – powiedział do 28 członków BS zebranych na dorocznym zebraniu w budynku Cechu Rzemiosł Różnych w Chrzanowie.

Bank obsługuje budżety wszystkich gmin powiatu chrzanowskiego oraz starostwa. To dochodowa działalność. Po kredyty (głównie na docieplanie budynków) przychodzi do niego coraz więcej wspólnot mieszkaniowych. To dobrzy klienci, spłacający terminowo zobowiązania.

W ubiegłym roku przybyła czternasta placówka BS, uruchomiona w chrzanowskim Kauflandzie. Jest czynna aż do 21. Bankowcy liczą, że tak długie godziny pracy przyciągną wielu klientów. W ostatnim czasie zatrudnienie we wszystkich oddziałach i punktach kasowych spadło ze 101 do 96 osób.

Więcej o wynikach finansowych banku napiszemy w papierowym wydaniu “Przełomu”.

Marek Oratowski

Czytaj również