Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Komunikacyjne zamieszanie. Powstanie nowe skrzyżowanie

16.09.2013 16:59 | 5 komentarzy | 9 426 odsłon | red
W poniedziałek rozpoczęły się prace przy ul. Trzebińskiej. W efekcie powstanie zupełnie nowe, zlokalizowane w innym miejscu, skrzyżowanie z ul. Sikorskiego.
5
CHRZANÓW. Komunikacyjne zamieszanie. Powstanie nowe skrzyżowanie
W poniedziałek po południu został otworzony wyjazd spod Biedronki na ul. Trzebińską, ale nie można wjechać z ul. Trzebińskiej na ul. Sikorskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budowa wiąże się z powstającym przy ul. Trzebińskiej Kauflandem. Inwestorem jest gliwicka spółka P.A. NOVA, wykonawcą robót drogowych – bielskie przedsiębiorstwo Radex.

W poniedziałek robotnicy zerwali chodnik przy ul. Trzebińskiej, od skrzyżowania z ul. Sikorskiego w kierunku MAX-a. Ponadto ruch dwukierunkowy odbywa się jednym pasem, więc należy szczególnie uważać. Przez większość dnia nie dało się ani wjechać z ul. Trzebińskiej na ul. Sikorskiego (pod Biedronką), ani wyjechać. Po południu został otworzony jedynie wyjazd spod Biedronki na ul. Trzebińską.

- Dostaliśmy pismo z P.A. NOVA, z którego wynika, że deklarowany termin zakończenia wszystkich prac to 8 listopada. Do tego czasu inwestor odpowiada za prawidłowe oznakowanie i bezpieczeństwo – mówi Lucyna Głowacka, naczelniczka wydziału przedsięwzięć publicznych w chrzanowskim magistracie.

Po zakończeniu inwestycji ul. Sikorskiego będzie biegła prosto i pod lekkim kątem łączyła się z ul. Trzebińską. Na razie dotychczasowy przystanek (kierunek: centrum Chrzanowa) został przeniesiony bliżej MAXA (znajduje się naprzeciwko dawnego PKS).
Łukasz Dulowski