Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. W sprzedaży płyta Chilitoy

15.12.2013 20:03 | 8 komentarzy | 6 871 odsłon | red
Po długim oczekiwaniu fani Chilitoy mogą posłuchać debiutanckiego albumu tej grupy. Na krążku dwanaście utworów.
8
TRZEBINIA. W sprzedaży płyta Chilitoy
Zespół Chilitoy: Krzysztof Taborski, Tomasz Świątek, Anita Wojciechowska, Szymon Śmietana i Sławomir Gut (Zdjęcie Daniel Gromala)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po długim oczekiwaniu fani Chilitoy mogą posłuchać debiutanckiego albumu tej grupy. Na krążku dwanaście utworów.

Wydawnictwo dostępne m.in. w Empiku. To pierwszy lokalny zespół z powiatu chrzanowskiego, którego materiał możemy kupić w renomowanych sieciach dystrybuujących m.in. muzykę.

Opiekunem formacji i współautorem kompozycji, a także osobą odpowiedzialną za mix i produkcję jest Rafał Kossakowski, choć nie należy do podstawowego składu znanego z koncertów. Ten skład to obecnie: Anita Wojciechowska (wokal), Sławomir Gut (gitara), Tomasz Świątek (gitara), Krzysztof Taborski (bas) i Szymon Śmietana (perkusja).

Muzyka z debiutanckiej płyty Chilitoy jest określana, m.in. w internetowych opisach, jako pop-rockowa.

- Na pewno nie jest to pop rock – sprzeciwia się Rafał Kossakowski. - To jest totalna alternatywa. Szliśmy w kierunku amerykańskiego grania. Ta płyta nie ma nic wspólnego z polskimi zespołami. Oczywiście, za wyjątkiem języka polskiego, na który się zdecydowaliśmy, bo gramy dla Polaków. Niemniej jednak, jestem przekonany, że po angielsku te utwory brzmiałyby znacznie lepiej – uważa Kossakowski, współwłaściciel studia Soundart, w którym materiał na debiutancki krążek Chilitoy został zarejestrowany.

Zespół Chilitoy powstał w 2006 r. Od początku jest związany z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini.
Łukasz Dulowski