Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Trzebinia - ulica Pułaskiego zamknięta do końca listopada

31.10.2008 13:31 | 0 komentarzy | 4 748 odsłony | red
Ulica Pułaskiego, którą zamknięto w związku z budową ronda w Trzebini, miała być wyłączona z ruchu do końca października. Nadal nie można nią przejechać. Droga będzie zamknięta prawdopodobnie do końca listopada.
0
Trzebinia - ulica Pułaskiego zamknięta do końca listopada
Ul. Pułaskiego w Trzebini, w związku z budową ronda, ma być zamknięta do końca listopada
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ulica Pułaskiego, którą zamknięto w związku z budową ronda w Trzebini, miała być wyłączona z ruchu do końca października. Nadal nie można nią przejechać. Droga będzie zamknięta prawdopodobnie do końca listopada.

Magdalena Chacaga z GDDKiA oddział Kraków tłumaczy, że terminu nie udało się dotrzymać z uwagi na zbyt dużą ilość niezidentyfikowanych urządzeń w ziemi, które kolidują z inwestycją.

- Natknęliśmy się na nie dopiero po rozkopaniu drogi. Wykonawca wraz z projektantem drogi, który prowadzi nadzór autorski nad inwestycją, na bieżąco muszą sobie radzić z zaistniałymi problemami i dokonywać przekładek poszczególnych mediów. A to wymaga czasu – Chacaga prosi kierowców o wyrozumiałość.

Dodaje, że GDDKiA z taką sytuacją spotyka się dość często, gdy buduje w terenie zurbanizowanym, w centrum miasta, a tak jest w tym przypadku.

Na czas zamknięcia ul. Pułaskiego policja zaleca objazd do rafinerii przez ulice: Kościuszki, św. Stanisława i Dąbrowskiego; lub przez ulice: Kościuszki, św. Stanisława, dalej ul. 1 Maja, aż do skrzyżowania na osiedlu Trzebionka, gdzie należy skręcić w lewo w ul. Kruczkowksiego.
Przypomnijmy, budowa ronda na ul. Kościuszki rozpoczęła się w połowie września. Ma się zakończyć do 24 grudnia tego roku. Na zlecenie GDDKiA prace wykonuje firma Eurovia Polska SA z Wrocławia, która zaproponowała najkorzystniejszą cenę – 4,136 mln zł.
(AJ)

Podpis pod zdjęciem: Ul. Pułaskiego w Trzebini, w związku z budową ronda, ma być zamknięta do końca listopada

rondo budowa ul. Pułaskiego zamknięta do końca listopada Trzebinia inwestor GDDKiA