Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Akcja Znicz - podsumowanie

03.11.2008 12:45 | 9 komentarzy | 4 610 odsłony | red
Przynajmniej kilkunastu pijanych kierowców i na szczęście ani jednej ofiary wypadku - to bilans tegorocznych świąt listopadowych w powiecie chrzanowskim.
9
Akcja Znicz - podsumowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przynajmniej kilkunastu pijanych kierowców i na szczęście ani jednej ofiary wypadku - to bilans tegorocznych świąt listopadowych w powiecie chrzanowskim.

O potencjalnych mordercach „za kółkiem” informowaliśmy na bieżąco w internetowym wydaniu „Przełomu”. Najgroźniejszy chyba przypadek miał miejsce 1 listopada przed godz. 2 w nocy. Uciekająca przed radiowozem skoda felicja wjechała na krawężnik przy ul. Oświęcimskiej w Libiążu i dachowała na prywatnej posesji. 21-letni mieszkaniec Żarek wydmuchał prawie 1,7 promila alkoholu.

W Zaduszki, 2 listopada, do grona nietrzeźwych kierowców dołączył m.in. Dominik Ż. z Chrzanowa. Około godz. 15.20 jechał ul. Chrzanowską w Balinie samochodem marki Volvo. Miał ok. 0,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z kolei 53-latek z Płazy, kierujący audi, zatrzymany ok. godz. 18.30 na ul. Sobieskiego w swojej miejscowości, wydmuchał 1,3 promila alkoholu. Wynik ten poprawił ok. godz. 19.45 Krzysztof K. z Trzebini, kierujący mitsubishi. Kontrolowany na ul. Grunwaldzkiej w Trzebini miał 2,5 promila alkoholu.

- Wielu kierowców, niestety, nie stosowało się do poleceń funkcjonariuszy, tamując ruch. Posypały się stuzłotowe mandaty - mówi nadkomisarz Dariusz Pogoda, naczelnik sekcji prewencji i ruchu drogowego KPP w Chrzanowie.

1 listopada policjanci etapami zamykali i odblokowywali ul. Marchettiego w Chrzanowie. Nadkomisarz Pogoda odpiera zarzuty internautów, jakoby stróże prawa wpuszczali po znajomości auta na parking przy ul. Marchettiego.

- Jeśli wszystkie miejsca parkingowe przy tej ulicy zapełniły się, to ją czasowo zamykaliśmy. Gdy, na przykład po 20 minutach, zrobiło się trochę luzu, to ją odblokowywaliśmy - tłumaczy.
Łukasz Dulowski