Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Śmiertelna ofiara wypadku w Woli Filipowskiej

21.02.2009 18:12 | 100 komentarzy | 22 277 odsłony | red
WOLA FILIPOWSKA. 52-letnia mieszkanka Filipowic, ofiara wypadku, do którego doszło na drodze krajowej, zmarła w śmigłowcu podczas transportu do szpitala.
100
Śmiertelna ofiara wypadku w Woli Filipowskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WOLA FILIPOWSKA. 52-letnia mieszkanka Filipowic, ofiara wypadku, do którego doszło na drodze krajowej, zmarła w śmigłowcu podczas transportu do szpitala. 

- Jadący od strony Trzebini samochodem marki Renault clio 21-letni libiążanin wyprzedzał inny pojazd w niedozwolonym miejscu . Podczas manewru stracił panowanie nad kierownicą i uderzył czołowo w jadącego z przeciwnego kierunku fiata 126 p. Po zderzeniu „maluch” wpadł do rowu, a na Renault clio najechał samochód ciężarowy z naczepą - relacjonuje aspirant Grzegorz Sokolnicki z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Na miejsce wypadku przyjechały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.
- Okazało się, że kierująca fiatem 126 p, 52-letnia mieszkanka Filipowic jest zakleszczona w samochodzie. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by ją wyciągnąć – mówi ogniomistrz Piotr Pawelczyk z PSP w Chrzanowie.

W trakcie transportu śmigłowcem do krakowskiego szpitala MSWiA kobieta zmarła.

- Sprawca wypadku, młody libiążanin, trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Obydwaj mężczyźni byli trzeźwi – informuje Grzegorz Sokolnicki.
(MK)

Aktualizacja 22.02.2009, 16:05