Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

W katastrofie lotniczej zginął pilot Przemysław Dudzik z Chrzanowa

01.04.2009 13:50 | 11 komentarzy | 13 975 odsłon | red
We wtorkowej katastrofie samolotu PZL M28 Bryza na wojskowym lotnisku w Babich Dołach w Gdyni zginęło czterech pilotów. Wśród nich był pochodzący z Chrzanowa 26-letni Przemysław Dudzik.
11
W katastrofie lotniczej zginął pilot Przemysław Dudzik z Chrzanowa
PZL M28 Bryza to wersja rozwojowa rosyjskiej konstrukcji An-28. Na zdjęciu model PZL M28 Skytruck. Fot. Piotr Tarczyński
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorkowej katastrofie samolotu PZL M28 Bryza na wojskowym lotnisku w Babich Dołach w Gdyni zginęło czterech pilotów. Wśród nich był pochodzący z Chrzanowa 26-letni Przemysław Dudzik.

Porucznik marynarki pilot Przemysław Dudzik urodził się 5 maja 1982 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. W powietrzu wylatał 260 godzin. Zajmował stanowisko oficera sekcji rozpoznawczej 28. Eskadry Lotniczej Marynarki Wojennej. Podczas tragicznego lotu był pilotem szkolonym. Jak się dowiedział "Przełom", w przeszłości był harcerzem.

- Przez kilka lat był członkiem XVI Drużyny Pogromców Wzgórz, działającej przy SP nr 4 w Stelli. Potem wstąpił do szkoły w Dęblinie – opowiada Marian Pałczyński z komendy Hufca ZHP w Chrzanowie. Harcerze i inne osoby, które znały Przemka Dudzika, są wstrząśnięte tragicznym wypadkiem.
(RAT)