Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Za darmo wszczepią Azorom czipy

17.04.2009 18:41 | 4 komentarze | 3 803 odsłony | red
KRZESZOWICE. Mieszkańcy gminy już mogą bezpłatnie korzystać z możliwości wszczepiania psom mikroczipów. Darmowy program identyfikacji zwierząt potrwa do 15 grudnia.
4
Za darmo wszczepią Azorom czipy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

KRZESZOWICE. Mieszkańcy gminy już mogą bezpłatnie korzystać z możliwości wszczepiania psom mikroczipów. Darmowy program identyfikacji zwierząt potrwa do 15 grudnia.

Działając we współpracy z Polskim towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt, gmina przeznaczyła na niego 25 tys. zł. Na razie ma  charakter dobrowolny i obejmie około 500 psów. W przyszłości jednak wszystkie krzeszowickie Azory mają być wyposażone w czipy. Ma o tym mówić osobny paragraf zmienianego regulaminu utrzymania porządku i czystości.

- Program pozwoli na zmniejszenie liczby biegających samopas psów, a w sytuacjach kryzysowych także na ustalenie, czy był szczepiony przeciwko wściekliźnie i szybkie dotarcie do właściciela – argumentuje sekretarz UM w Krzeszowicach Jan Bereza.

Czytniki, pozwalające na identyfikację znajdą się m.in. w straży miejskiej i urzędzie, a być może również w schronisku, z którym gmina podpisaną ma umowę na odbiór bezpańskich psów.

Bezpłatne znakowanie prowadzone będzie w dwóch lecznicach weterynaryjnych: Przychodni weterynaryjnej Animals Vet przy ul. Dąbrowskiego 2 w Krzeszowicach (tel. 12 282 03 44) oraz w Gabinecie weterynaryjnym przy ul. Danka 7 (tel. 12 282 69 45). Właściciele zwierząt muszą przedstawić dokument tożsamości i aktualny świadectwo szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Po wszczepieniu czworonogom mikroczipów dostaną paski identyfikacyjne. Od tej pory iIch zwierzęta będą figurować w ogólnopolskiej i europejskiej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych.
(e)