Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Daniec na deser

07.06.2009 22:48 | 9 komentarzy | 6 695 odsłon | red
TRZEBINIA. Festyn Krystyn z Marcinem Dańcem. Czołowa postać polskiej sceny kabaretowej przyciągnęła w niedzielę tłumy. Przyszli nie tylko miejscowi, ale i mieszkańcy okolicznych miast. Bardzo licznie reprezentowany był Chrzanów.
9
Daniec na deser
Siostry felicjanki zabawiają publiczność podczas festynu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

TRZEBINIA. Festyn Krystyn z Marcinem Dańcem. Czołowa postać polskiej sceny kabaretowej przyciągnęła w niedzielę tłumy. Przyszli nie tylko miejscowi, ale i mieszkańcy okolicznych miast. Bardzo licznie reprezentowany był Chrzanów.

Tym razem charytatywny festyn parafia św. Barbary w Trzebini-Krystynowie organizowała sama, bez udziału miasta. Imprezę wyłączono bowiem z Dni Trzebini.

- Dzięki ludziom dobrej woli udało się jednak. Cieszę się, że są tacy, którzy rozumieją problem - mówił tuż przed występem Dańca ks. Robert Morawski z parafia św. Barbary. Jak dodawał, również komik potraktował swój występ bardzo charytatywnie. Na scenie pojawił się o godzinie 19. Wcześniej publiczność rozruszała grupa muzyczna Intro z Jaworzna.

Całkowity dochód z festynu przeznaczony zostanie na kolonię dla dzieci z ubogich, wielodzietnych czy patologicznych rodzin. Tym razem pojadą do Szczawnicy.
- Przy niewielkich dofinansowaniu ze strony rodzin pieniędzy powinno starczyć na tygodniowe wakacje z Bogiem - cieszy się Ryszard Wawer związany z parafią w Krystynowie.
(taj)