Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Siłacze przyjadą do Myślachowic

17.06.2009 14:45 | 7 komentarzy | 7 561 odsłon | red
W sobotę, 20 czerwca, na boiskach w Myślachowicach zmierzą się uczestnicy I Otwartych Zawodów Siłaczy Powiatu Chrzanowskiego.
7
Siłacze przyjadą do Myślachowic
Jedną z bardziej widowiskowych konkurencji będzie przetaczanie opony na czas
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę, 20 czerwca, na boiskach w Myślachowicach zmierzą się uczestnicy I Otwartych Zawodów Siłaczy Powiatu Chrzanowskiego.

Zapisy przyjmowane będą od godz. 10.30. Półtorej godziny później rozpocznie się rywalizacja. Zawodnicy muszą mieć minimum 14 lat oraz posiadać ważne badania lekarskie. Wpisowe wynosi 5 złotych.

Siłacze zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe: 14-18 lat, 18-23 lata i powyżej 23 lat. Przewidziano pięć konkurencji: wyciskanie sztangi leżąc na ławce, wyciskanie belki stojąc, martwy ciąg, bieg z walizkami na czas oraz przetaczanie opony na czas. Najlepsi dostaną puchary, medale i nagrody rzeczowe. Organizatorami są MGOKSiR i Dom Kultury w Myślachowicach.

- Impreza jest kontynuacją Otwartych Mistrzostw Myślachowic Strong Manów, których jestem pomysłodawcą. Do tej pory siłacze rywalizowali przy domu kultury. Tym razem konkurencje przenieśliśmy na boiska, gdzie jest więcej miejsca. Ciekawsze niż do tej pory dla kibiców powinno też być przetaczanie opon, bo zawodnicy zamiast solo będą rywalizować równolegle na dwóch torach. Zapraszam do udziału w imprezie zarówno zawodników jak i kibiców – zachęca Przemysław Rejdych, który poprowadzi konkurencje siłowe.
(RAT)