Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Bramkarze z ekstraklasy zagrają dla Ali Gielarowskiej

14.05.2010 10:37 | 0 komentarzy | 5 550 odsłon | red
W najbliższy poniedziałek na obiekcie krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego najlepsi golkiperzy z polskiej ekstraklasy zagrają m.in. na rzecz Ali Gielarowskiej, cierpiącej na mukowiscydozę siedmiolatki z Chrzanowa.
0
Bramkarze z ekstraklasy zagrają dla Ali Gielarowskiej
Ala Gielarowska z rodzicami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W najbliższy poniedziałek na obiekcie krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego najlepsi golkiperzy z polskiej ekstraklasy zagrają m.in. na rzecz Ali Gielarowskiej, cierpiącej na mukowiscydozę siedmiolatki z Chrzanowa.

Ala, córka bramkarza KP Chrzanów Łukasza Gielarowskiego, od urodzenia choruje na mukowiscydozę. Siedmiolatka wymaga stałej opieki. Inhalacje, drenaże, podawanie leków, stosowanie diety. Nie można sobie pozwolić na żadne odstępstwa.

- Mimo to rzadko kiedy trafia się tydzień, że nie musimy jechać do specjalisty do Katowic czy Rabki - podkreśla Łukasz Gielarowski.

Obowiązki to jedno, a wydatki na lekarstwa do drugie. Do tego dieta wysokokaloryczna. Miesięcznie kosztuje to wszystko 1,5 - 2 tys. zł.

- We wrześniu Ala zaczęła chodzić do zerówki. Musiała jednak przerwać naukę, bo notorycznie łapała infekcje od innych dzieci - mówi Renata Gielarowska, mama Ali. - Ubolewamy, że nie ma przez to stałego kontaktu z rówieśnikami.

Gielarowscy zbierają obecnie pieniądze na zakup kamizelki drenażowej, która kosztuje 30 tys. zł. W ubiegłym roku z myślą o przekazywaniu 1 procenta podatku stworzyli stronę internetową www.alicja.muko.med.pl  Można na niej znaleźć informacje o Ali i jej chorobie.

W tym roku Marek Dragosz, prowadzący w Krakowie szkołę bramkarską KeeperLeo, organizuje po raz drugi akcję charytatywną. W minionym roku na rzecz Ali oraz Kajtka, chorego chłopca z województwa zachodniopomorskiego, zebrano prawie 13 tys. zł.

Teraz pieniądze będą zbierane na pomoc młodej chrzanowianki oraz Antosia, synka trenera Grzegorza Faberskiego z Warszawy. Podczas imprezy będzie można potrenować m.in. z najlepszymi golkiperami polskiej ekstraklasy. Udział w niej wezmą m.in. Mariusz Pawełek i Marcin Juszczyk z Wisły Kraków, Marcin Cabaj z Cracovii, Łukasz Sapela z GKS-u Bełchatów, Wojciech Skaba z Polonii Bytom, Zbigniew Małkowski z Korony Kielce i Krzysztof Pilarz z Ruchu Chorzów. Zaplanowano także licytację sportowych pamiątek.

- Mamy już między innymi rękawice Mateusza Bąka z portugalskiego Maritimo Funchal, buty Tomasza Frankowskiego, w których zdobył niejednego gola, koszulki z autografami siatkarzy Resovii Rzeszów i Skry Bełchatów, bluzy bramkarskie z podpisami golkiperów fińskiej drużyny FC Honka oraz koszulkę meczową Pawła Kieszka z Vitorii Setubal i Cristiano Doniego z Atalanty Bergamo. Ważne, żeby uzbierać jak najwięcej pieniędzy. Całość podzielimy równo pomiędzy Alę i Antosia. Oby tylko pogoda dopisała - podkreśla Marek Dragosz.

Imprezę "Trenuj z mistrzem - podaruj oddech" zaplanowano na poniedziałek 17 maja na obiekcie SMS-u Kraków przy ul. Szablowskiego 1. Start o godz. 15. Więcej informacji na www.trenujzmistrzem.futbolowo.pl
Michał Koryczan