Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kolejka na półkolonię ustawiała się nad ranem

11.06.2024 12:00 | 2 komentarze | 6 570 odsłon | Ewa Solak
W poniedziałek przez cały dzień rodzice i dziadkowie stali w kolejce przed chrzanowską Spółdzielnią Mieszkaniową, żeby zapisać dzieci na wakacyjny wypoczynek. W okolicy to na razie najbardziej atrakcyjna oferta na spędzenie wolnego czasu.
2
Kolejka na półkolonię ustawiała się nad ranem
Rodzice i dziadkowie czekali w kolejce wiele godzin, żeby zapisać dzieci na półkolonię organizowaną przez spółdzielnię
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak jest od wielu lat.

Spółdzielnia Mieszkaniowa oferuje wypoczynek zameldowanym w spółdzielczych blokach dzieciom swoich członków. To podstawowy warunek, żeby zapisać je na półkolonię.

W poniedziałek kolejka zaczęła się ustawiać o 2.00 w nocy. Niektórzy przyszli z turystycznymi krzesełkami. O godz. 8.00 na nieformalnej liście zapisanych było 89 osób. Oficjalne zapisy rozpoczęły się o godz. 15.00 i trwały kilka godzin. Zapisało się ponad 100 dzieci.

Klub „Pegaz" w spółdzielni organizuje dwa turnusy 10-dniowych półkolonii, każdy w cenie 200 zł. Zajęcia prowadzone są w godz. 9.00 - 14.00. Dzieci mają też wycieczki i inne atrakcje. Podobnie jest w Libiążu, w spółdzielczym klubie „Promień". Dla porównania półkolonie organizowane przez prywatne firmy to koszt ok. 1 tys. zł za pięć dni.

- Do spółdzielni na półkolonie zapisywałam swoje dzieci, a teraz zapisuję wnuki. Zawsze były bardzo zadowolone, więc warto korzystać - mówi jedna ze stojących w kolejce babć.

Więcej na temat zapisów i półkolonii przeczytacie w najbliższym wydaniu „Przełomu".