Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Burmistrz znów wydłużył termin podjęcia decyzji dla MIKI

10.06.2024 10:01 | 0 komentarzy | 5 014 odsłon | Alicja Molenda
Nie 4 czerwca, ale 4 września, a więc dopiero za trzy miesiące, burmistrz Trzebini zdecyduje czy wydać decyzję dotycząca środowiskowych warunków lokalizacji punktu przeładunku odpadów przy ul. Sikorskiego.
0
Burmistrz znów wydłużył termin podjęcia decyzji dla MIKI
Przy Sikorskiego w Trzebini ma powstać punkt przeładunku odpadów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wątpliwości związane z lokalizacją inwestycji "Punkt zbierania, w tym przeładunku odpadów" planowanej na os. Wodna przez przedsiębiorstwo MIKI Karola Jakubowskiego ma nie tylko lokalna społeczność, niektóre działające na tym terenie firmy, ale i Sanepid. Wydłużenie administracyjnego postępowania ma je rozwiać.

22 maja pełnomocnik wnioskodawcy poinformował urząd, że do 30 czerwca 2024 roku przedstawi ujednolicony tekst Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko uwzględniający wniesione wyjaśnienia i uzupełnienia do Raportu, a także odpowiedzi na wątpliwości społeczności lokalnej i stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chrzanowie.

Mieszkancy spodziewją się, że zostaną o wszystkim szczegółowo poinformowani. Nie tylko poprzez BIP i wywieszenie komunikatu na przydrożnym słupie, ale i na  osiedlowych zebraniach.

W toku postępowania do Trzebini wpłynęło również pismo Burmistrza Chrzanowa dotyczące nałożenia w wydawanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach warunku zapewniającego całkowitą hermetyzację procesu zbierania i magazynowania odpadów odorogennych. Inwestycja bowiem planowana jest przy granicy ubu gmin.

O budzącej kontrowersje inwestycji można przeczytać TUTAJ