Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jaki jest najlepszy wybór wagi dźwigowej do magazynu

04.06.2024 00:02 | 0 komentarzy | 674 odsłony | red

Materiał promocyjny

Pierwszą rzeczą do zrobienia podczas uruchamiania magazynu obsługującego sklep, supermarket lub inne cele jest ustawienie operacji załadunku i rozładunku. W tym celu można kupić różne wagi.
0
Jaki jest najlepszy wybór wagi dźwigowej do magazynu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Są wśród nich tak zwane wagi dźwigowe, które bezpośrednio współpracują z dźwigiem lub innym podobnym urządzeniem. Ponieważ mówimy o dźwigu, z pewnością jest to konieczność do pracy z ogromnym ładunkiem. Możesz zamówić wagę hakową na stronie internetowej Vagar, ale nadal ważne jest, aby najpierw zrozumieć jej działanie, funkcje i główne cechy.

 

Zastosowanie wag dźwigowych w magazynach

Strukturalnie istnieją trzy główne elementy – samo urządzenie, w którym odbywają się obliczenia, mocowanie do zawieszenia na dźwigu i sam hak. Nawet w dzisiejszych czasach można znaleźć mechaniczne wagi hakowe, w których znajduje się skala i strzałka. Bardziej zaawansowane, a co za tym idzie nieco droższe wagi elektroniczne mogą dać użytkownikowi znacznie więcej. Wyniki mogą być automatycznie przesyłane do pilota zdalnego sterowania. Zastosowanie takich wag zależy bezpośrednio od ich konfiguracji, w której występują następujące elementy:

  1. Wagi bez pilota zdalnego sterowania, gdzie operator musi obsługiwać je samodzielnie.

  2. Wagi z pilotem na podczerwień.

  3. Wagi, w których pilot działa na kanale radiowym, zapewniając większy zasięg odbioru sygnału.

 

Po zapoznaniu się z zapytaniem «wagi dźwigowe do magazynu jakie najlepiej wybrać», na pewno trzeba będzie zrozumieć ich charakterystykę. Oczywiście ważne jest, aby wybrać odpowiedni udźwig, biorąc pod uwagę limit wagi ładunku w magazynie, cenę podziału, rodzaj urządzenia do przenoszenia ładunku – istnieją różne haki i różne wsporniki. Oczywiście należy również wziąć pod uwagę, jak daleko od wagi będą znajdować się panele sterowania lub inne zintegrowane urządzenia.

Zasilanie takich wag również występuje w różnych formach, ponieważ wyjmowana bateria daje więcej swobody i większe pole manewru niż baterie zintegrowane. W tym pierwszym przypadku można po prostu mieć kilka takich akumulatorów, ładować je z wyprzedzeniem i wymieniać w razie potrzeby. Rodzaje wag dźwigowych do magazynów są również podzielone ze względu na zakres temperatur pracy, ponieważ niektóre modele są w stanie normalnie pracować w niskich lub wysokich temperaturach, przy dużej wilgotności.

Modele elektroniczne posiadają oczywiście szereg wbudowanych opcji, wśród których znajdują się sumowanie, zerowanie, tarowanie, gdy masa tary jest brana pod uwagę osobno.

Korzyści ze stosowania wag dźwigowych w magazynie. Możliwość dokładnego wyboru

Zawsze warto wcześniej poznać charakterystykę wag dźwigowych do magazynu, ponieważ w tym przypadku można zacząć od tego, co oferują producenci i co jest potrzebne dla konkretnego obiektu. Rzadko zdarza się sytuacja, w której możliwości finansowe danej firmy są nieograniczone. Dlatego ważne jest, aby dokonać optymalnego pod względem kosztów zakupu wag dźwigowych. Zawsze lub prawie zawsze ładunki, które będą musiały być obsługiwane, są znane z góry. Należy wziąć maksymalną wagę tych ładunków, a następnie dodać około trzydziestu procent i znaleźć odpowiednią wagę. Nie należy oczekiwać super precyzji od wag zaprojektowanych dla bardzo dużych ładunków. Cena dzielenia zostanie tam zwiększona.

Pozostaje jeszcze kwestia zewnętrznych warunków pracy. Magazyny również różnią się od siebie, ponieważ czasami jest to całkiem normalne pomieszczenie, a czasami jest to zawsze obecność brudu, kurzu, wilgoci, wahań temperatury. Istnieje osobna kategoria wag dźwigowych, zaprojektowanych specjalnie z myślą o szczególnie trudnych warunkach zewnętrznych – komponent elektroniczny takich wag jest niezawodnie chroniony. Te same wagi są potrzebne, jeśli musisz pracować całkowicie na zewnątrz.

Znajomość maksymalnego udźwigu wagi dźwigowej dla magazynu jest przydatna, ale nie wystarczy, aby zapewnić optymalną pracę. Jeśli mówimy o małym obiekcie, wszystko będzie blisko siebie, więc można uzyskać wagę dźwigową bez pilota zdalnego sterowania. Jeśli mówimy o dużych kompleksach, to waga ze zdalnym sterowaniem i możliwością automatycznego przesyłania odczytów jest bardzo potrzebna. Należy również wcześniej sprawdzić, jak łatwo jest zintegrować te wagi z systemem księgowym używanym w magazynie.

Jest za co chwalić takie wagi, ponieważ są one dość trwałe, dokładne w określonych granicach błędu, niewymagające pod względem konserwacji. Można z nich korzystać przez dość długi czas. Choć producenci dają zwykle roczną gwarancję, w praktyce może to być nawet kilka lat, ale pod warunkiem, że nie narusza się podstawowych zasad eksploatacji, zwłaszcza w zakresie limitu obciążeń.

Materiał promocyjny