Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Otwarcie nowej sali gimnastycznej przy LO w Krzeszowicach (WIDEO, ZDJĘCIA)

18.09.2023 21:00 | 1 komentarz | 4 544 odsłony | Ewa Solak
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mają wreszcie gdzie ćwiczyć. Zakończyła się jedna z ważniejszych inwestycji w mieście.
1
Otwarcie nowej sali gimnastycznej przy LO w Krzeszowicach (WIDEO, ZDJĘCIA)
Otwarcie sali gimnastycznej przy LO w Krzeszowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W poniedziałek uroczyście otwarto nową salę gimnastyczną w Krzeszowicach.

Uczniowie już mogą z niej korzystać.

W uroczystościach uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wicemarszałek województwa Łukasz Smółka, starosta krakowski Wojciech Pałka, burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk, dyrektorzy instytucji, nauczyciele i uczniowie.

Krzeszowickie liceum było jedną z nielicznych placówek w okolicy, pozbawionych sali gimnastycznej. To w pewien sposób mogło wpływać na zainteresowanie uczniów podczas wyboru szkoły. Teraz to się zmieniło.

Sala gimnastyczna ma powierzchnię ok. 1 tys. mkw. i wysokość prawie 12 m. Wymiary boiska dostosowane są do przepisów FIBA: 28 na 15 metrów. Można na nim można rozgrywać mecze koszykówki, siatkówki, tenisa i piłki ręcznej. Są także trybuny.

Elewacja nawiązuje do zabytkowego charakteru otoczenia.

Budowa kosztowała prawie 11 mln zł. Powiat krakowski uzyskał pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (6 mln zł), z Rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (2,2 mln zł), z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (70 tys. zł). Reszta pochodziła z budżetu powiatu krakowskiego.