Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

SRK zabezpiecza Sierszę w trzech miejscach równocześnie

15.09.2023 21:32 | 0 komentarzy | 3 416 odsłony | Alicja Molenda
Trzy firmy zaangażowane są uzdatnianie gruntu na terenach związanych z dawną eksploatacją górniczą w Trzebini. Prace mają zapobiec powstawaniu zapadlisk.
0
SRK zabezpiecza Sierszę w trzech miejscach równocześnie
Trzebinia Siersza. Prace przy SP nr 5
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń, prace trwają równocześnie w trzech miejscach.

Przy ul. Górniczej, na prywatnej posesji, gdzie ziemia zapadała się już dwukrotnie, stanął ogromny silos z mieszanką stabilizujacą i kilka urządzeń. Trwa wzmacnianie gruntu. Prace wykonuje firma Chrobok.

Przy SP nr 5 w Sierszy wygrodzony został blachami spory obszar działki w sąsiedztwie boisk. Tutaj pracuje firma GeoIndustrial. Ta sama, która zabezpieczała wcześniej tereny w Gaju przy blokach i szkole nr 6.

Z kolei na cmentarzu ulokował się Fibrenet, który wygrał przetarg na prace uzdatniające na nowej części cmentarza parafialnego. Tej, na której rok temu zapado się 41 grobów. To część, z której parafia korzystała nie mając tytułu prawnego. Niedawno SRK podarowała jej grunt zajęty pod cmentarz. Po uzdatnieniu cmentarz ma nadal służyć służyć pochówkom. Co robi obecnie wykonawca prac uzdatniających na cmentarzu, nie widać, bo szczelnie odgrodził plac budowy. W przyszłym tygodniu z prezesem Fibrenetu spotkać się mają przedstawiciele samorządu.

Po zakończeniu prac przy szkole nr 5, rozpocznie się zabezpieczanie gruntu przy willi NOT. SRK również zamierza umożliwić ponowne użytkowanie tego obiektu.