Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Pasternak kandyduje na burmistrza

13.07.2010 21:26 | 2 komentarze | 9 434 odsłon | red
Adam Pasternak będzie kandydował w wyborach samorządowych na burmistrza Trzebini. Ogłosił to oficjalnie we wtorek. Jest kandydatem komitetu wyborczego wyborców „Trzebiński ruch obywatelski”.
2
Pasternak kandyduje na burmistrza
Kandydat na burmistrza Trzebini Adam Pasternak (w środku) w towarzystwie Marcina Guzgana i Piotra Bartosika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Adam Pasternak będzie kandydował w wyborach samorządowych na burmistrza Trzebini. Ogłosił to oficjalnie we wtorek. Jest kandydatem komitetu wyborczego wyborców „Trzebiński ruch obywatelski”.

Adam Pasternak nie uważa trzynastki za liczbę przynoszącą pecha. Wręcz przeciwnie. Dlatego swoją kandydaturę ogłosił oficjalnie we wtorek 13 lipca.

- Każdy kolejny dzień miesiąca, także trzynasty może być szczęśliwy. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie – podkreśla Pasternak.
Jest kandydatem komitetu wyborczego wyborców „Trzebiński ruch obywatelski”. - Samorządu nie trzeba upartyjniać. Miejsce ugrupowań politycznych jest na szczeblu krajowym – uważa.

Według niego w gminie należy postawić na rozwój gospodarki, przy bliższej współpracy z przedsiębiorcami.
- Więcej inwestycji to więcej miejsc pracy. Poziom bezrobocia w gminie jest niepokojący. Musimy dać szansę nowoczesnemu przemysłowi – mówi Pasternak, którego wspiera grupa doradcza: Piotr Bartosik, Marcin Guzgan i Marcin Pasternak. Niewykluczone, że ktoś z tej trójki będzie kandydować do rady gminy.

- Ze względu na różnice wieku mamy inne spojrzenie na pewne rzeczy. Wspólnie możemy pomyśleć nad rozwiązaniem istotnych dla nas problemów – mówi Guzgan.

Jeśli zostanie burmistrzem będzie chciał się zająć problemami trzebińskiego Balatonu oraz młoszowskiego Zespołu Pałacowo-Parkowego.
- Gminy nie stać na zagospodarowanie kąpieliska. Szansą jest partnerstwo publiczno-prywatne. Podobnie w przypadku Młoszowej. Obiekt od 13 lat jest we władaniu Akademii Ekonomicznej w Katowicach, ale nic z tego nie wynika. Cały kompleks podupada. A przecież można by go wykorzystać na sale konferencyjne, nie mówiąc już o potencjale hotelowo-gastronomicznym – mówi Adam Pasternak, obecnie radny powiatowy.
(MK)