Chrzanów

Cztery złote medale Weroniki na mistrzostwach Małopolski w pływaniu

05.06.2023 21:52 | 5 komentarzy | 3 557 odsłony | Michał Papiernik
To był naprawdę udany dzień 11-letniej Weroniki Resiuły. Zawodniczka chrzanowskiego UKS SP nr 8 aż czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.
5
Weronika Resiuła

Aż cztery złote medale zdobyła zawodniczka UKS SP 8 Chrzanów Weronika Resiuła, zostając tym samym mistrzynią Małopolski na 50 m stylem motylkowym i dowolnym oraz na 100 m i 200 m stylem zmiennym podczas Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Pływaniu.

Do rywalizacji na Krytej Pływalni MOSiR w Oświęcimiu przystąpiło prawie 450 dzieci z 22 klubów Małopolski z roczników 2010-2013.

To był naprawdę udany dzień 11-letniej Weroniki Resiuły. Zawodniczka Chrzanowskiego klubu aż czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.
Czasy osiągnięte w każdym z wyścigów to aktualnie najlepsze wyniki w Polsce w tej kategorii wiekowej:
50 m styl dowolny - 29.93,
50 m styl motylkowy - 31.62,
100 m styl zmienny - 1:14.62,
200 m styl zmienny - 2:44.38.
Dodatkowo Weronika została najlepszą zawodniczką Małopolski w kategorii 11-lat odbierając statuetkę i nagrodę rzeczową.

Bardzo dobrze wystartowali również pozostali zawodnicy chrzanowskiego klubu.

13- letni Filip Rzepa zajął 5. miejsce na 100 m stylem motylkowym, 6. miejsce na dystansie o połowę krótszym oraz siódme miejsca na 50 i 100 m stylem dowolnym.
Dwa lata młodszy Rafał Macuda ukończył 200 m stylem grzbietowym na 6. miejscu w Małopolsce, a sprint na 50 "grzbietem" jako ósmy.

Słowa uznania należą się również Stanisławowi Myrcikowi, który na 100 m stylem motylkowym był 7., a "pięćdziesiątkę motylem" ukończył jako 9. z wynikiem lepszym od dotychczasowej życiówki o ponad 2 sekundy.