Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Co zabrać na wyprawę rowerową? Poradnik rowerzysty

16.05.2023 12:23 | 0 komentarzy | 1 700 odsłona | red

Materiał promocyjny

Wyprawa rowerowa może być świetną przygodą, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Musisz zadbać zarówno o wybór właściwych tras, jak i przygotowanie bagażu. Co zabrać na wyprawę rowerową, aby cieszyć się bezpieczną i wygodną jazdą? Sprawdź!

0
Co zabrać na wyprawę rowerową? Poradnik rowerzysty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

W co się spakować na wyprawę rowerową?

Jednym z kluczowych akcesoriów rowerowych, które trzeba zabrać na wyprawę jednośladem, są odpowiednio dobrane torby na rower. Możesz wybrać z wielu różnorodnych modeli: od klasycznych sakw bocznych, przez plecaki, po torby na kierownicę czy pod ramę.

Planując więcej wypadów rowerowych, warto zwrócić uwagę na pojemność torby. Zastanów się, co zamierzasz w niej przewozić? Na krótsze trasy sprawdzi się mniejsza torba, np. na ramę czy kierownicę, natomiast na dłuższe wyprawy warto postawić na większą pojemność. Boczne sakwy rowerowe lub torby na bagażnik będą idealne na długie wycieczki - umożliwiają wygodne pakowanie i łatwy dostęp do zawartości.

Ważnym aspektem jest również wytrzymałość toreb rowerowych. By wyprawa rowerowa przebiegła pomyślnie, postaw na torbę o solidnym wykonaniu, która zabezpieczy Twoje rzeczy przed uszkodzeniami i wpływem czynników zewnętrznych. W sklepie Hurtel.com znajdziesz spory wybór toreb - z pewnością wybierzesz odpowiedni model dla siebie.

Jak przygotować się do wyprawy rowerowej oraz co warto ze sobą zabrać?

Torba na rower wybrana? Przemyśl, jakie akcesoria rowerowe i rzeczy warto mieć przy sobie. W sakwach rowerowych możesz bezpiecznie przewozić np. wodę, jedzenie, mapy, dokumenty czy latarkę. Odpowiednie przygotowanie żywności jest kluczowe, szczególnie na dłuższych trasach. Pamiętaj o zapasie wody, batonikach energetycznych, owocach, orzechach i kanapkach. Pamiętaj, że podczas jazdy spala się dużo kalorii. Postaw na wysokoenergetyczne produkty, by uniknąć niedoborów energii.

Podczas wyprawy rowerowej nieocenionym pomocnikiem może okazać się uchwyt na telefon. Dzięki niemu będziesz mieć telefon zawsze pod ręką. Uchwyt na telefon może być bardzo przydatny w przypadku korzystania z nawigacji GPS czy mapy, a także pozwala na bezpieczne odbieranie połączeń i wiadomości. Dlatego niezwykle istotne jest wybranie odpowiedniego uchwytu, który będzie stabilnie trzymał telefon i umożliwi jego łatwe przypięcie do kierownicy roweru. W sklepie Hurtel.com możesz znaleźć zarówno uchwyty, jak torby na kierownicę czy ramę z "okienkiem" na telefon". Takie okienko z folii TPU dodatkowo zabezpieczy Twój smartfon przed kurzem czy wodą.

Bezpieczeństwo – co zabrać na wyprawę rowerową

Jeszcze przed ruszeniem w drogę zadbaj o zabezpieczenie sprzętu i przygotowanie roweru. Koniecznie sprawdź stan opon, hamulców, amortyzatorów i napędu. Warto zabrać też ze sobą narzędzia, które umożliwią Ci naprawienie ewentualnych usterek, jakie mogą się pojawić podczas jazdy.

Jednym z niezbędnych akcesoriów rowerowych jest multitool - wielofunkcyjne narzędzie, które składa się z kilku różnych kluczy imbusowych i śrubokrętów. Dzięki niemu będziesz w stanie szybko i skutecznie dokonać prostych napraw na trasie, np. naprawić luźną śrubę czy założyć ponownie łańcuch.

Pamiętaj też o pompce rowerowej. Nie chcesz nagle stracić ciśnienia w oponach, będąc w środku lasu, prawda? Pompka pozwoli Ci na szybkie i skuteczne napompowanie opon i szybkie ruszenie w dalszą jazdę. W sklepie Hurtel.com znajdziesz model marki Wozinsky, który jest lekki, dzięki czemu łatwo zmieści się w plecaku lub torbie rowerowej.

Powodzenia w rowerowych wyprawach. Szerokiej drogi!

Materiał promocyjny