Nie masz konta? Zarejestruj się

Rudno

Nie latajcie dronami nad zamkiem Tenczyn póki młode nie opuszczą gniazda

11.05.2023 15:30 | 0 komentarzy | 2 449 odsłony | Ewa Solak
Taką prośbę wystosowali organizatorzy trasy turystycznej na zamku w Rudnie. Dźwięk generowany przez drony niepokoi mieszkające tam sokoły.
0
Nie latajcie dronami nad zamkiem Tenczyn póki młode nie opuszczą gniazda
Sokół latający nad zamkiem Tenczyn. FOT. Jakub Tomaszewski, FB Zamek Tenczyn w Rudnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Często odwiedzają nas „powietrzni" fotografowie, czy po prostu fani awiacji. Cieszą nas te odwiedziny, bo ich następstwem są świetne fotografie, którymi chętnie się z nami dzielą. W chwili obecnej jednak zmuszeni jesteśmy przede wszystkim zadbać o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców zamku - tłumaczą organizatorzy trasy turystycznej.

Z uwagi na występowanie gniazd jednego z żyjących w Polsce sokołów (Falco tinnunculus) proszą, żeby na razie nie latać dronami nad Tenczynem.

- Dźwięk generowany przez urządzenia niepokoi ptaki, które - dopatrując się w nich zagrożenia - z narażeniem życia bronią swojego lęgu. Są w tym całkiem skuteczne, bo na dzień dzisiejszy nie odnotowaliśmy ani jednej rannej pustułki, i cztery "zdjęte" drony. Dla bezpieczeństwa naszych sokołów oraz waszego sprzętu - zakaz będzie obowiązywał do 31 maja, dopóki młode nie opuszczą rodzinnego gniazda - można przeczytać na FB Zamku Tenczyn w Rudnie.

Organizatorem trasy turystycznej jest Fundacja New Era Art