Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Podleśna w Chrzanowie jest gotowa, Łowiecka ma być za kilka tygodni (ZDJĘCIA)

04.05.2023 15:00 | 5 komentarzy | 2 843 odsłony | Łukasz Dulowski
Burmistrz Robert Maciaszek mówi, że cała inwestycja na osiedlu Stara Huta w Chrzanowie powinna być skończona na przełomie maja i czerwca.
5
Podleśna w Chrzanowie jest gotowa, Łowiecka ma być za kilka tygodni (ZDJĘCIA)
Budowa ul. Łowieckiej na osiedlu Stara Huta w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podleśna biegnie od ul. Kopanina. Ma ok. 400 metrów długości i łączy się z ul. Łowiecką. Podleśna jest już gotowa. Można się nią przespacerować i ocenić efekty robót.

- W połowie maja ma być wydane pozwolenie na użytkowanie ulicy Podleśnej - informuje burmistrz Robert Maciaszek.

W przypadku Łowieckiej, która zaczyna się od Oświęcimskiej (na wysokości skrzyżowania z Przybosia), robi półkole i z powrotem łączy się z Oświęcimską (sąsiedztwo skrzyżowań z ulicami: Wańkowicza i os. Robotnicze), jest jeszcze trochę pracy do wykonania.

- Końcem maja lub początkiem czerwca powinny być skończone wszystkie roboty budowlane - mówi burmistrz.

Przypomnijmy, że inwestycję realizuje spółka Berger Bau Polska. Koszt po przetargu dla obu ulic wynosi 9,8 mln zł. Połowa potrzebnych pieniędzy pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych).

Jeśli chodzi o prawie kilometrowy odcinek Łowieckiej, to zakres prac obejmuje budowę ulicy, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji, oświetlenia, kanału technologicznego. Wszystko miało być gotowe do 30 listopada 2022 r. Podobny zakres robót zaplanowano na Podleśnej.

Wielomiesięczne opóźnienie w oddaniu tej inwestycji, niezależne od wykonawcy, wynika stąd, że złożył on wniosek o przedłużenie terminu realizacji umowy.

- Najwięcej problemów czasowych wynikało z przekładki sieci gazowej. Okazało się, że trzeba tam wybudować nowy gazociąg. Żeby przepiąć stary do nowego, było też sporo formalności do załatwienia - tłumaczy burmistrz Maciaszek.

A tak wygladała Łowiecka w Chrzanowie przed przebudową.