Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Przedszkole samorządowe w Bolęcinie chce mieć za patrona Anioła Stróża

20.04.2023 20:39 | 6 komentarzy | 1 950 odsłona | Alicja Molenda
W przyszłym tygodniu rada miasta Trzebini podejmie decyzję, czy Anioł Stróż zostanie patronem publicznej placówki przedszkolnej.
6
Przedszkole samorządowe w Bolęcinie chce mieć za patrona Anioła Stróża
Anioły nie budzą kontrowersji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W uzasadnieniu uchwały rady miasta, napisane jest, że propozycję taką przedstwiła rada rodziców i rada pedagogiczna. Zgodnie z prawem, zgodę na nadanie patrona placówce edukacyjnej musi wyrazić rada gminy, która jest jej organem prowadzącym.

Podczas dyskusji nad projektem uchwały na komisjach, radni mówili, że Anioł Stróż nikomu nie przeszkadza, ale zastanawiali się, czy patron związany z religią, to właściwa propozycja dla placówki samorządowej, dostępnej dla dzieci rodziców wierzących i niewierzących. Sugerowali, że w przypadku wybierania patronów dla przedszkoli, najlepiej sięgać do bajek.

Wertując internet można zauważyć, że Anioł Stróż jest patronem szkół i przedszkoli edukacyjnych. Głównie są to placówki niepubliczne.

Jak definuje Anioła Stróża Wikipedia?

Anioł Stróż – w wierzeniach chrześcijańskich - istota niematerialna, mająca pośredniczyć między Bogiem a człowiekiem i pełnić funkcję indywidualnego opiekuna. Według tego poglądu, każdy człowiek ma swojego Anioła Stróża przydzielonego przez Boga.

 

O lokalnych patronach dla placów i ulic