Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wciąż zaskakują fotografie Piotra Kłeczka z Chrzanowa (ZDJĘCIA)

10.04.2023 17:00 | 3 komentarze | 4 105 odsłony | Łukasz Dulowski
Zdjęcia pana Piotra robią wrażenie. To efekt wiedzy, doświadczenia i wrażliwości. Na czym jeszcze polega tajemnica takich kadrów?
3
Wciąż zaskakują fotografie Piotra Kłeczka z Chrzanowa (ZDJĘCIA)
Klasztor salwatorianów w Trzebini. Widok z ul. Długiej. FOT. PIOTR KŁECZEK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fotografie Piotra Kłeczka możecie zobaczyć na naszej facebookowej grupie „PRZEŁOMowe Kadry", a także na autorskim profilu pana Piotra „Krajobrazy Ziemi Chrzanowskiej", na który warto z pewnością zajrzeć.Redaktor naczelna „Przełomu" Grażyna Kaim zapytała Piotra Kłeczka w jednym z wywiadów:

Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego obiektyw aparatu widzi coś, czego moje oko nie dostrzega?

- Nie zgodzę się z tym. To wszystko, co widać na zdjęciach, można zobaczyć. Trzeba tylko być w odpowiednim miejscu i trafić na odpowiednią pogodę - na dobrą przejrzystość powietrza, która jest stosunkowo rzadko. Poza tym, najczęściej skupiamy uwagę na najbliższym otoczeniu. Zdarza się dostrzec potencjał jakiegoś miejsca już na zrobionej fotografii - tłumaczył Piotr Kłeczek.

Mieszka w Chrzanowie. Jest również muzykiem, autorem tekstów, miłośnikiem grzybobrania, żeglarstwa i nurkowania. Laureat wielu festiwali i konkursów piosenki poetyckiej.

Pan Piotr już wiele razy gościł na naszym facebookowym profilu „PRZEŁOMowe Kadry", ale tego autora warto co jakiś czas przypominać, bo jego krajobrazowe fotografie są naprawdę wyjątkowe. Charakteryzują się "dalekim widzeniem", gdzie na pierwszym planie jest zawsze jakiś aspekt lokalny.