Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

1800 metrów nowej ścieżki i wycinka drzew w Alwerni

31.03.2023 18:00 | 6 komentarzy | 4 396 odsłony | Łukasz Dulowski
Pojawiły się pytania, dlaczego są usuwane drzewa i krzewy przy ul. Prusa w Alwerni Spalonej. Otóż, rozpoczęła się tam budowa traktu dla pieszych i rowerzystów.
6
1800 metrów nowej ścieżki i wycinka drzew w Alwerni
Budowa ścieżki pieszo rowerowej wzdłuż ul. Prusa w Alwerni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ścieżka powstanie na ul. Prusa, od skrzyżowania z Mickiewicza (droga wojewódzka 780) do przejazdu kolejowego (połączenie Prusa z Alwerniańską).

Aktualnie część drzew została już wycięta albo przycięta, żeby przygotować teren pod tę inwestycję.Budowę ścieżki rozpoczęto od skrzyżowania z DW 780.

Szerokość trasy pieszo-rowerowej będzie wynosić 3 metry (z lokalnym zawężeniem do 2,15 m). Jej nawierzchnię zaprojektowano z asfaltu barwionego na czerwono. W zakres zadania wchodzi też budowa nowych fragmentów kanalizacji deszczowej.

Przetarg wygrało przedsiębiorstwo Drog-Bud ze Spytkowic, które zaoferowało najniższa cenę 2 mln 754 tys. zł. Ma 9 miesięcy na wykonanie tej inwestycji.

Zaplanowana trasa pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Prusa w Alwerni to I etap większego projektu, zakładającego rozbudowaną sieć tras dla cyklistów na terenie całego powiatu chrzanowskiego.