Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Ostatni dzień na wykorzystanie bonu turystycznego

31.03.2023 10:00 | 0 komentarzy | 4 227 odsłony | Ewa Solak
Tylko dziś do północy można dokonać płatności Polskim Bonem Turystycznym. Program dobiega końca.
0
Ostatni dzień na wykorzystanie bonu turystycznego
Piątek 31 marca to ostatni dzień na wykorzystanie bonu turystycznego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

31 marca o północy wygaśnie możliwość dokonania i przyjęcia wpłaty za pomocą indywidualnego kodu obsługi płatności. 16-cyfrowy kod jest dostępny na platformie PUE ZUS beneficjentów, którzy aktywowali, lub jeszcze dziś dokonają aktywacji przysługujących im bonów. Każdy bon ma wartość 500 zł. przysługuje na każde dziecko, na które przypada świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500+".

- Do 30 marca ze świadczenia skorzystało już ponad 90 proc. uprawnionych rodzin. Jednak dla tych, którzy zostawiali tę możliwość na ostatnią chwilę to jest właśnie ostatni dzwonek. Wystarczy wybrać jedno z 28 tysięcy miejsc obsługujących płatności bonem, dokonać rezerwacji wyjazdu lub wizyty w wybranym obiekcie na dowolny termin i uregulować płatność za pomocą kodu płatności. Po północy 31 marca dostęp do niewykorzystanych środków nie będzie już możliwy - przypomina Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Do 30 marca łączna kwota płatności Polskim Bonem Turystycznym przekroczyła 3,1 miliarda złotych. Do wykorzystania pozostało niespełna 600 tysięcy złotych.

Informacje dotyczące programu oraz mapa obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym są dostępne na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel