Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Chrzanowie e-hulajnogi jeżdżą dalej niż wcześniej (MAPKA)

29.03.2023 13:00 | 2 komentarze | 3 996 odsłony | Łukasz Dulowski
Firma TIER Mobility SE poszerzyła strefę obsługiwania e-hulajnog. Wnioskowali o to chrzanowscy radni z klubu Porozumienie i Współpraca: Roman Madejski, Piotr Potocki i Marcin Krauz.
2
W Chrzanowie e-hulajnogi jeżdżą dalej niż wcześniej (MAPKA)
E-hulajnogi wpisały się już w pejzaż m.in. Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Obecnie na terenie naszego miasta funkcjonuje tzw. obszar biznesowy, po którym mogą się poruszać e-hulajnogi. Przekroczenie granic tego obszaru przez mieszkańców korzystających z e-hulajnóg jest niemożliwe. Naszym zdaniem, obszar ten jest zbyt mały" - tak brzmiała argumentacja.

Chodziło o to, aby na e-hulajnogach można było dojechać także na osiedla, np. Stella, Kąty (wcześniej np. nie dało się dojechać na e-hulajnodze do aktualnie modernizowanego ośrodka rekreacyjno-sportowego na Kątach).

Aktualny obszar pokazuje poniższa mapka.

Firma TIER Mobility SE poszerzyła strefę i zaproponowała dla nowych użytkowników 25-procentową zniżkę na pierwszy przejazd. Kod - CHRZANÓW23. Jest ważny do końca maja.

Kiedy ulicą?
Na hulajnodze możemy jechać drogą, gdy jest na niej ograniczenie prędkości do 30 km/h. W praktyce odnosi się to do osiedlowych uliczek, gdzie obowiązuje strefa zamieszkania. W takich strefach kierowcy aut nie powinni poruszać się szybciej niż 20 km/h, więc hulajnogiści na jezdni nie utrudniają ruchu.

Kiedy chodnikiem?
Gdy na drodze jest ograniczenie prędkości większe niż 30 km/h, np. do 40 km/h czy 50 km/h, i jednocześnie nie ma wydzielonej trasy dla rowerów, wtedy hulajnogista może jechać chodnikiem. Musi jednak pamiętać o bezwzględnym ustąpieniu pierwszeństwa przechodniom.