Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Dieta ketogeniczna - top wskazówki

29.03.2023 10:54 | 0 komentarzy | 1 731 odsłona | red

Materiał promocyjny

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga zapoznania się z teorią, zanim przejdzie się do praktyki. Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie przejście ketoadaptacji, by przyzwyczaić organizm do nowych warunków pracy i nowego sposobu pozyskiwania energii. Jeśli więc rozważasz rozpoczęcie stosowania diety keto - pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu teoretycznym i korzystaniu ze wskazówek, które pomogą rozpocząć nowe, zdrowe życie!
0
Dieta ketogeniczna - top wskazówki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyjaśnijmy czym jest dieta ketogeniczna

Ketogeniczny styl żywienia polega w dużym uproszczeniu na spożywaniu pokarmów bogatych w wysokiej jakości tłuszcze i ograniczeniu spożywania węglowodanów. W zwyczajnej diecie organizm pozyskuje energię z węglowodanów, a gdy dostarczamy ich w nadmiarze, są one magazynowane w postaci tłuszczu w tkance podskórnej, a także wokół narządów wewnętrznych. Powoduje to nadwagę, otyłość, niealkoholowe stłuszczenie wątroby i szereg innych problemów zdrowotnych.

Na diecie ketogenicznej organizm przestawia się na pozyskiwanie energii z tłuszczu - tego dostarczanego w pokarmie i z własnych zapasów tłuszczowych. Dzięki temu chudniemy, obwody ciała zmniejszają się, poprawiają się wyniki badań krwi (np. ciśnienie krwi, poziom insuliny i cholesterolu we krwi), możliwe jest cofnięcie insulinooporności i cukrzycy typu 2.

Więcej informacji w temacie "dieta ketogeniczna co to takiego" znajdziesz na stronie internetowej KetoDietetyk.pl

TOP wskazówki związane z dietą ketogeniczną

Zacznij od poznania teorii

Początkowo stosowanie keto diety może być trudne, zwłaszcza gdy rzucimy się na głęboką wodę i zaczniemy keto dietę bez wcześniejszego przygotowania merytorycznego. Poznanie teorii jest pierwszym krokiem, który należy zrobić przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety. W Internecie i księgarniach można znaleźć mnóstwo wartościowych treści, dzięki którym dieta ketogeniczna odkryje swoje tajemnice przed osobami początkującymi. Można również skorzystać z bezpłatnych informacji udostępnianych na stronie KetoDietetyk.pl, która jest znakomitym wprowadzeniem do keto diety.

Skorzystaj z pomocy doświadczonego dietetyka ketogenicznego

Odkąd keto dieta stała się modna - coraz więcej dietetyków oferuje układanie planów żywieniowych i prowadzenie podopiecznych w stylu ketogenicznym. Jednak naprawdę ciężko znaleźć doświadczonych specjalistów, którzy keto dietę znają z praktyki, a nie jedynie z teorii. Warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć doświadczonego specjalistę, który pomoże ominąć wszystkie pułapki, na które może trafić osoba początkująca.

Pij rosół na ketoadaptacji

Ketoadaptacja to czas, w którym organizm ma się zaadaptować do nowych warunków. Tak naprawdę ciężko określić ile ten czas powinien trwać - to sprawa mocno indywidualna. U niektórych będzie to kilka dni, a u innych osób adaptacja ketogeniczna potrwa nawet kilka tygodni. Aby łatwiej wejść w ketozę - warto uzupełniać witaminy i minerały za pomocą dobrze posolonego rosołu. Dwie szklanki rosołu dziennie pozwolą uniknąć wielu dolegliwości związanych z tzw. keto grypą, czyli chwilowym stanem obniżonego samopoczucia wynikającym z wprowadzenia poważnych zmian w sposobie odżywiania.

Rosół ketogeniczny gotujemy z tłustego mięsa różnego gatunku (kurczak, kaczka, indyk - wszystkie ze skórką, wołowina, gęsina) i warzyw, które później usuwamy, zostawiamy sam bulion. Rosół solimy solą himalajską lub celtycką.

Jedz do syta i zapomnij o liczeniu kalorii

Wbrew powszechnemu mniemaniu - aby schudnąć wcale nie trzeba liczyć kalorii i patrzeć na każdy kęs. Keto dieta ma bardzo dużą zaletę - przy jej stosowaniu głód znika, a tłuszcz syci na dłużej, dlatego jemy mniej, szybciej osiągamy uczucie sytości. Nie trzeba więc liczyć kalorii. Wystarczy stosować zasadę: jeść do syta, nie najadać się na zapas.

Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa w kuchni

Posiłki ketogeniczne wcale nie muszą być nudne! Lista produktów, z których można korzystać przygotowując keto dania jest naprawdę bardzo długa. Oczywiście możesz przygotowywać większe ilości jedzenia i dzielić je na porcje, by sięgnąć po danie później, ale nie ograniczaj się do jednego czy dwóch dań podczas stosowania diety. Staraj się jeść różnorodnie, próbuj różnych przepisów, kombinuj ze smakami, inspiruj się przepisami innych, twórz własne ciekawe posiłki keto. Po prostu baw się w kuchni, czerp przyjemność z gotowania na równym poziomie, jak przyjemność z jedzenia.

To tylko kilka wskazówek, dzięki którym stosowanie diety keto będzie łatwiejsze. Wypróbuj je, a zobaczysz, że dieta keto jest przyjemna i naprawdę skuteczna.

Materiał promocyjny